Detralex 500 mg constipa?

30-01-2015
Sinq666
Nu este medic/terapeut
Sinq666
Buna ziua, in urma cu doua saptamani am fost in vizita la doctor pentru o fisura anala, doctorul mi-a dat o reteta cu detralex si un unguent in prima saptamana cand am luat Detralex totul a fost bine iar in a doua saptamana am observat ca nu mai ies afara o data pe zi ca inainte sa incep sa incep pastilele. De aceea as dori sa stiu daca acesta e efectul pastilelor pentru a ajuta unguentul sau daca Detralex-ul constipa ?
2 comentarii
0
01-02-2015, ora 13:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, din contra; Detralex poate da dureri abdominale, dureri de cap si diaree.Te constipi pentru ca nu consumi suficiente lichide, putine legume si fructe.Deci de vina este alimentatia..
0
22-09-2018, ora 19:21
anca farkas
Nu este medic/terapeut
anca farkas
Buna seara. Sufar de hemoroizi si medicul mi a prescris detralex 4 cps pe zi. Problema mea este ca imi e frica sa iau medicamente pe care nu le am mai luat. Mi e frica de exemplu sa nu mi se umfle gatul si sa nu mai pot respira, sa nu mi se mai coaguleze sange si sa fac hemoragie sau chestii din astea grave ce imi trec mie prin cap. Stiu ca nu e normal dar as vrea sa ma ajutati cu un sfat. Detralexul e periculos ca medicament sau efectele lui adverse grave nu prea apar si pot sa il iau linistita. Mentionez ca iau nelilet si controloc pentru alte afectiuni. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • O proteină recent descoperită în intestin ar putea juca un rol cheie în constipație
  •