Despre sex oral - Ce e lichidul transparent?

23-12-2012
Kappa_K
Nu este medic/terapeut
Kappa_K
Buna! Am 17 ani si am incercat sa ii fac sex oral prietenului meu de 18 ani. Problema e ca, dupa nici macar un minut, tot iese din varful penisului un lichid transparent, putin spre alb. Chiar dak il sterg, iese iar in scurt timp. Nu are nici gust prea placut si nu imi place cand il simt la mn in gura, adica e neplacut.
Asa apare in general la toti baietii? Sau e ceva afectiune? El spune ca e ceva normal, ca nu a suferit de nicio boala.
Cum pot face sa nu mai simt chestia aia, adica sa nu mai iasa asa repede?
Va rog sa ma sfatuiti pentru ca nu am gasit niciun raspuns.
9 comentarii
0
23-12-2012, ora 10:00
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Este vorba de lichidul pre-ejeculator(contine spermatozoizi).
0
23-12-2012, ora 16:33
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Este absolut normal, asa au unii barbati insa multi dintre ei nu au acel lichid.
0
11-01-2013, ora 20:39
bogdan_is
Nu este medic/terapeut
bogdan_is
ce-si mai dau fetele cu parerea... ala este lichidul prespermatic (nu contine spermatozoizi)..acest lichid poate contine si spermatozoizi doar daca baiatul si-a mai dat drumul inainte (lichidul prespermatic din al 2 lea nr contine spermatozoizi )...acest lichid transparent este lubrefiantul barbatului(similar cu umezeala femeilor)
0
12-01-2013, ora 10:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ bogdan_is

Daca era asa nu mai se faceau milioane de avorturi si nu se mai inventau anticonceptionalele.
Ia documenteaza-te tu mai serios asupra problemei si ai grija sa nu lasi vreo fata insarcinata luindu-te dupa astfel de informatii gresite.
0
12-01-2013, ora 11:26
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
Lichidul pre-ejaculator (cel care e mentionat) contine spermatozoizi...de aia nu e bine sa va "paraditi" fara prezervativ. Chiar daca tu nu ejaculezi in interior se poate scurge fara sa simti cateva picaturi de lichid pre-ejaculator si apoi vine intrebare :" da nu stiu cum a ramas gravida ca nu mi-am dat drumu in ea". Uite din cauza asta ai ramas gravida si pentru a nu ramane gravida s-au inventat metodele contraceptive (prezervativ, diafragma, anticonceptionale, inel contraceptiv).

Cheers,

LG
0
12-01-2013, ora 13:13
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
bogdan_is Daca taceai, filosof ramaneai...
0
05-09-2015, ora 13:03
Anonim80
Nu este medic/terapeut
Anonim80
Buna ziua.Dupa o relatie am inceput sa am acest lichid pre-ejaculator in in cantitate mai mare.mentionez ca nu am avut aceasta problema inainte de acel act sexual cu o alta partenera care avea aceasta problema.Ce imi recomandati?Multumesc.
0
05-09-2015, ora 23:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cam toti barbatii au lichid preejaculator.
0
06-09-2015, ora 11:33
Anonim80
Nu este medic/terapeut
Anonim80
Stiu, numai ca la mine este in cantitate mai mare de cand am avut aceea relatie.Exista vreun madicament care sa reglezee acel lichid cum l-am avut inainte?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •