Despre probleme fara sfarsit in zona genitala

05-12-2014
estefan
Nu este medic/terapeut
estefan
Buna ziua!Am sa incerc sa fiu cat de concisa si clara vizavi de problemele cu care ma confrunt de mult prea multi ani si anume:am 46 de ani, sunt din Galati si probleme in zona genitala de vreo 7 ani pana acum fara rezolvare in ciuda tuturor investigatiilor si tratamentelor.Credeti-ma ca nu mai am curaj sa merg la ginecolog si o sa va spun si de ce:dezamagire pe de o parte si teama pe de alta doarece am niste dureri in timpul consultului de nu va puteti imagina.Printre alte simptome ar mai fi:durere insuportabila la contact motiv pentru care am renuntat in totalitate la acest aspect al vietii, disconfort permanent in zona genitala chiar si la atingerea cu gel de dus sau crema depilatoare(evident din intamplare), ma deranjeaza lenjeria intima, am usturimi, intepaturi, furnicaturi, durere si la interval de 2-3 luni imi apare pe una din labii niste bubite care-mi dau o durere de nu stiu ce sa mai fac.La unul din nenumaratele consulturi medicale acum 3 ani in urma testului papanicolau mi-a iest displazie agravata de col motiv pentru care am suferit o histerectomie totala cu anexectomie bilaterala ceea ce evident a dus si la menopauza(rezultat biopsie carcinom in situ).Sa nu credeti ca situatia mea s-a schimbat in bine asa ca pe langa problemele care le aveam inainte de operatie le mai am si pe cele legate de efectele menopauzei coroborate cu simptomele descrise viata mea s-a transformat intr-un calvar si la propriu si la figurat.Nu mai vreau sa aud de alte teste, alte ovule, creme si multe altele care nu au nici un rezultat.Am uitat sa fac o precizare care mie mi se pare a fi sursa tuturor problemelo:acum vreo 7 ani am folosit un gel pentru igiena intima din comert total neinspirata ;la scurt timp au aparut niste mancarimi insuportabile in zona genitala si apoi am incput drumurile pe la medici.De aceea va rog din suflet daca stie cineva ce as putea face, despre ce este vorba ajutati-ma va rog!!!!!
Multumesc,
9 comentarii
0
06-12-2014, ora 21:27
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Seara este o emisiuen pe TLC se numeste PROBLEME STANJENITOARE si am vazut foarte multe cazuri asemanatoare cu al tau, si ce este bine ca arata si problema si cum se trateaza si macar iti poti face o idee.
0
09-12-2014, ora 16:36
estefan
Nu este medic/terapeut
estefan
Multumesc dar nu stiu ce post este TLC si pe ce furnizor de cablu.
0
09-12-2014, ora 18:06
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
pe dolce DAR o poti cauta pe net.
0
27-01-2015, ora 17:31
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
La fel patesc si eu, am facut investigatii dar nici un rezultat concret.
Ma gandesc sa nu fi omis ceva, o sa mai insist totusi pe la medici.
0
01-02-2015, ora 18:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ estefan

Crema de galbenele ati incercat ?
0
02-02-2015, ora 11:29
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Crema de galbenele in general e frectie la picior de lemn, pentru mine cel putin nu are efect.
0
02-02-2015, ora 14:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Depinde de pacient.
0
02-02-2015, ora 14:36
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Pacat ca nu mai sunt si medici pe aici sa ne dea niste sfaturi.
0
02-02-2015, ora 16:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
(y)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.