Despre medicamentul cystone | Forumul Medical ROmedic

Despre medicamentul cystone

12-02-2010
mirelly
Nu este medic/terapeut
mirelly
Am fost diagnosticata cu calculi la rinichi.Mi s-a descoperit la rinichiul stang o pietricica de 4 mm, si mi-a prescris medicul de familie tratament cu cystone(un medicament naturist, din cate stiu eu).Intrebarea mea este cat trebuie sa fac tratamentul cu el, ca medicul de familie mi-a zis ca trebuie sa fac cel putin 4 luni, cate 2 pastile de doua ori pe zi.Pana acum am luat o luna de zile, si-as vrea sa nu mai iau ca mi se pare un timp ff lung.Ma gandesc ca poate nu am inteles bine de la medic doza si timpul cat trebuie sa iau.Si in acest timp am luat si ceai diuretic (diurosept de la fares ) dar am intrerupt.
2 comentarii
0
13-02-2010, ora 12:14
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, ai inteles bine...tratamentul cu Cystone este de cateva luni.
0
25-09-2010, ora 22:20
vera_doll
Nu este medic/terapeut
vera_doll
Medicul meu de familie mi-a dat o reteta pt uricol si urinex. Pentru ca nu gaseam nimic am luat Cystone in loc. Problema este ca imi face foarte greata, cam 2 zile mi-a venit sa vomit de la el. Am dat si destui bani pe el si am vreo 80 de pastile inutile. Exista vreo sansa sa ma obisnuiesc cu ele? Sunt toxice cumva? Nu imi explic de ce ma simteam asa de rau. Pe prospect nu scrie ca ar fi nici un fel de probleme posibile, asta nu e gresit? Nu ar fi trebuit sa includa efecte adverse? Din pacate am aruncat bonul ca le-as fi dus inapoi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: