Despre Hidrosadenita supurativa

21-03-2015
cAlexandru
Nu este medic/terapeut
cAlexandru
Buna ziua,

Am fost diagnosticat acum 3 ani cu aceasta boala, in urma sfaturilor date de medic am slabit 20kg facand sport(82kg momentan), nu m-am vindecat de boala, nici nu ma asteptam dar eruptiile sau redus considerabil ajungand la 3-4/an.

Unde vreau sa ajung, sportul a devenit un hobby.Am inceput sa folosesc suplimente sportive pentru rezultate mai bune fara a avea, zic eu, nici un efect negativ asupra bolli.

Sunt interesat sa folosesc un nou supliment, ceva mai complex care ajuta la stimularea testosteronului.

Imi poate agrava boala suplimentele de genul acesta?
Atases o mica descriere a suplimentului :

Descrierea produsului Animal Test
Supliment alimentar de ultima generatie pe baza de pro-testosteron

Complexul Pro-Androgen continut de Animal Test reuneste extracte din plante pentru a facilita cresterea testosteronilor liberi, alaturi de anti-estrogen cu rol in maximizarea raspunsului anabolic natural al organismului.
Animal Test favorizeaza cresterea in forta si masa musculara.
Complexul Pro-Androgen include ingrediente precum 3, 4-divanillyl tetrahydrofuran, alaturi de extractul anabolic ketosterone din Cissus Quadrangularis, si nu in ultimul rand extractul de yohimbe.
Animal Test contine de asemenea anti-estrogeni-printre care antioxidantul Trans Reservatrol cu 3"™, 5, 7-Trihydroxy-4"™- methoxyflavone (Hesperetin) si Agaricus Bisporus polisacaride. Toate aceste ingrediente au rolul de a bloca circulatia estrogenului inspre receptorii celulari, precum si estrogenii rezultati ca urmare a productiei de testosteroni. Acestor ingrediente din complexul Pro-Androgen i-au fost adaugate si 6"™, 7"™ Dihydroxybergamottin si Bioperine (ingredient brevetat).

Complexul Pro-Androgen asigura astfel o absorbtie optima.
Cel mai puternic ingredient continut de noua formula a Animal Test-ului este agentul brevetat hipertropic: Acidul Arachidonic.
Eficienta acestui ingredient (Acidul Arachidonic) este sustinuta de studii univesitare si de catre aprecierile consumatorilor. Acidul Arachidonic are multiple beneficii in randul atletilor care se antreneaza intens. Acidul Arachidonic are abilitatea de a accelera sensibilitatea receptorilor androgeni si de a amplifica hipertrofia, asigurand cresterea masei musculare, amplificand totodata actiunea ingredientelor continute de Animal Test.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: