Desi nu am polipi

20-05-2010
ioana e
Nu este medic/terapeut
ioana e
Buna seara D-l Doctor si multumiri ptr.interesul dat problemelor.Acum, ca v-am deranjat din nou, as vrea sa va spun, ca, desi, nu am polipi si mucoasa nazala nu este infundata, eu, de obicei.nu pot sa respir pe nas.Cand dorm, dorm cu gura deschisa, chiar si cand desfasor alte activitati cotidiene, trebui sa am gura deschisa, deoarece simt ca ma sufoc daca respir doar pe nas.Nu va pot spune care este explicatia, dar simt ca nu mi se oxigeneaza plamanii daca...nu respir pe gura.Precizez ca am probleme cu glanda tiroida.Asta sa fie cauza ptr.care nu pot respira normal?Ce efecte negative poate avea asupra sanatatii mele?Unul din ele este cert:mi-a afectat dantura.La ca altceva sa ma mai pot astepta?Oare asta este si motivul ptr.care nu mi se desfunda urechea afectata de otita, din cauza ca respir mai mult pe gura decat pe nas? Ce-mi recomandati?La ultimul control efectuat la o.r.l.doctorul nu mi-a spus ca am polipi.
2 comentarii
0
21-05-2010, ora 08:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. din cauza ca nu respiri pe nas.. sufera Urechea.. si o sa se accentueze pierderea de auz.
mergi la un medic ORL.. sa vezi daca ai..
1.deviatie de sept
2. Rinita cronica hipertrofica
0
01-08-2010, ora 21:42
cedrina
Nu este medic/terapeut
cedrina
Buna seara. Exista metode de a invata sa tii gura inchisa? Fiica mea de 14 ani are mereu aceasta problema. A fost operata de polipi la 4 ani, acum poarta si aparat dentar de 2 ani jumate si a inceput sa i se coroieze nasul, culmea noi neavand in familie aceasta caracteristica. Nu stiu daca e o legatura cu modul ei de a respira. Ma gandesc ca e tare greu sa respiri pe gura, trecand peste aspectul estetic.
Va multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.