Dermatologie

28-05-2010
teddy1987
Nu este medic/terapeut
teddy1987
Buna,
As avea si eu o intrebare.De cativa ani ma confrunt cu o problema la nivelul talpilor.Am fost la mai multi doctori insa mi-au zis ca nu exista tratament care sa fie eficient.M-au diagnosticat cu tinea pedis.
Eu nu am mancarimi sau dureri.Se manifesta ca o ingrosare a pielii la nivelul talpii care s-a extins si putin peste degete.Oricat de mult tot as curata tot apare si mai ales in timpul verii miroase foarte urat.E foarte inestetic si imi este foarte greu vara fiindca de cele mai multe ori mi se crapa talpa si imi sangereaza.
Ati putea sa imi dati vrun sfat ce as putea folosi, orice tratament, indiferent daca e chirurgical sau nu.Sau daca ati putea sa ma indrumati la vrun cabinet care sa ma poata ajuta?
Va multumesc
3 comentarii
0
14-06-2010, ora 20:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Exista o boala genetica care se manifesta prin hiperkeratoza la palme si la plante.
Din pacate, tratamentrul este doar de intretinere, cu unguente keratolotice si emoliente.
Insa poate fi vorba despre altceva!
Mergeti la dermatolog!
0
15-06-2010, ora 10:04
josu84
Nu este medic/terapeut
josu84
buna ziua, am si eu o problema, de citiva ani imi ies niste bubite pe corp parca sunt piscaturi de tintar, si imi ies numai vara, in fiecare vara ma confrunt cu ele, imi ies cite doua si ma maninca in special noaptea, nu ies pe tot corpul dar imi ies intrun loc dupa race in altul si tot asa toata vara, spre toamna deja dispar. ce sa fie oare? multumesc
0
23-06-2010, ora 22:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
De unde stiti ca nu sunt chiar piscaturi de tantar??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.