Dereglare sau sarcina?

14-04-2011
Nicoleta_25
Nu este medic/terapeut
Nicoleta_25
In perioada de timp 10-12 martie mi-a venit ultima menstruatie, inainte de aceasta perioada luand contraceptivul Karissa. Dupa terminarea ciclului nu am mai luat pastile. Pe 25 martie noaptea am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare in afara vaginului si a trebuit sa iau pastila de a doua zi (ellaone se numea), a fost administrata la un interval de 8-12 ore. Dupa au mai fost episoade de petting si sex oral, dar fara penetrare. Pe 12 aprilie noaptea am avut o mica scurgere/sangerare (culoare maro, mai mult cheaguri si o cantitate foarte redusa), pe 13 aprilie, dimineata la ora 10 am luat prima pastila contraceptiva (Mercilon) crezand ca sangerarea este semn ca mi-a venit menstruatia. Problema este ca de atunci, sa zic ca au trecut cam 36 ore, nu am mai avut nicio sangerare.
Oare mi-am dereglat menstruatia? sau exista sanse sa fiu gravida?

Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este o dereglare hormonală?
  •