Dereglare hormonala... astept un raspuns !

26-06-2014
safe
Nu este medic/terapeut
safe
Buna ziua ! In ultimele luni mi-am reinceput activitatea sexuala, dupa o mica pauza si acum am intarzieri de ciclu, acum 2 luni mi-a intarziat o saptamana iar luna trecuta 4 zile si sanii m-au durut foarte tare. Pe langa acestea, observ un mic disconfort la sanul drept acum, iar menstra trebuie sa imi vina abia in 11. Am avut contact si neprotejat cu ejaculare afara dupa terminarea menstrei( care e la 33, 34 de zile la mine, deci nu eram in perioada fertila ) dar si cu prezervativ. Banuiesc ca este vorba despre o dereglare hormonala... si daca e asa, oare cand va reveni ciclul meu menstrual la normal? Sau ce trebuie sa fac sa imi revina ? La ginecolog doar peste 3 luni voi merge asa ca, pana atunci, astept un raspuns
2 comentarii
0
27-06-2014, ora 02:46
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna safe, nu ai ce sa faci pana nu primesti un diagnostic exact care sa confirme sau nu ca este o problema remediabila. Pentru a diagnostica o dereglare hormonala ai nevoie de un profil normonal din sange.
0
27-06-2014, ora 03:06
safe
Nu este medic/terapeut
safe
Va multumesc mult pentru raspuns ! Urmeaza sa-mi fac analizele anuale si am sa vad care este problema... cam deranjanta pana acum si care-mi face griji ! O seara placuta :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este o dereglare hormonală?
  •