Depresie anxioasa

17-06-2007
bibilica
Nu este medic/terapeut
bibilica
acum 2 ani am chiar in noaptea de inviere am facut o cadere nervoasa pe care medicul a diagnosticat-o ca fiind depresie anxioasa. a debutat cu simptome ca nod in gat, stare de voma dar fara sa elimin, neliniste, senzatie de sufocare prin scaparea limbii pe gat, plins continuu si teama permanenta (frica de la stomac.) am urmat tratament 1 an de zile cu frontin si stimuloton, in acest timp mi-am revenit si acum aceleasi simptome au inceput sa reapara. mentionez ca am teama de serviciu sa nu gresesc.cu toate acestea nu vreau sa imi schimb locul de munca.
2 comentarii
0
12-11-2007, ora 00:00
bebeto
Nu este medic/terapeut
bebeto
As dori sa stiu daca Mirzaten merge luat impreuna cu Frotin. Va rog sa imi raspundeti cat mai repede. Multa sanatate!!!!!
0
02-01-2010, ora 20:35
dacyana
Nu este medic/terapeut
dacyana
EU AM FACUT O DEPRESIE NERVOASA DE 3 ANI DE ATUNCI FAC TRATAMENT DAR NU SE SCHIMBA NIMIC AM UN BAIAT DE 8 ANI SI EL MA INTELEGE LA FEL SI SOTUL MEU. DE O SAPTAMANA AM VRUT SA MOR AM VRUT SA BEAU 40 DE MEDICAMENTE DAR MA PRINS SOTUL MEU CU ELE IN GURA SI MA FACUT SA LE ARUNC AFARA ACUM IMI DAU SEAMA CE ERA SA FAC DAR PE MOMENT NU. NU STIU DACA VREODATA VOI FI CEA DIN AINTE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Voma si diaree - primul ajutor
  • Sufocarea - primul ajutor
  • Biblioterapia - pot cărțile să vindece depresia?
  • Depresia la vârstnici
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  •