Degetul mare de la piciorul stang este inflamat

17-07-2014
Alin1234
Nu este medic/terapeut
Alin1234
Buna ziua! Zilele trecute jucam fotbal. Voiam sa driblez pe cineva incercand sa rulez mingea catre mine. El a protejat mingea astfel l-am lovit in picior accidental. De atunci mi s-a umflat degetul mare de la piciorul stang, iar acum nu ma mai pot deplasa din cauza durerilor. Degetul este putin vanat in locul in care m-am lovit, exact la jumatatea acestuia. In seara aceasta voi merge la spital sa vad ce am. In cazul in care cunoasteti solutia problemei anuntati-ma sa stiu daca este ceva grav, daca trebuie sa merg la spital sau este ceva banal de care nu ar trebui sa ma ingrijorez. Daca va ajuta cu ceva vreau sa precizez ca am 13 ani.

Va multumesc anticipat!

Alin
3 comentarii
0
17-07-2014, ora 16:05
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Tot la un astfel de atac am avut si eu degetul ca al tau si am mers la doctor unde mi sa pus ghips si sa rezolvat.
0
17-07-2014, ora 16:30
Alin1234
Nu este medic/terapeut
Alin1234
Cred ca asta voi face si eu, dar mai intai fac o radiografie. Poate e fisurat osul. Am o intrebare, cat timp ati tinut piciorul in ghips?
0
17-07-2014, ora 16:38
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
chiar nu mai stiu ca au trecut mai mult de 20 de ani si de atunci am mai avut si burlan maini in ghips am fost abonat la doctori, dupa ce face filmul doctorul iti va da mai multe informatii, este indicat sa nu astepti prea mult sa nu se agraveze.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce tăieturile în hârtie dor atât de tare?
  •