Defect din nastere?

18-06-2010
raisa_10
Nu este medic/terapeut
raisa_10
Buna seara.Povestea mea este urmatoarea:La piciorul drept al patrulea deget este mult mai mic decat degetul mic-ii lipseste o falanga.Pentru mine este un complex f mare.Inca de la varsta de 7 ani am fost pe la diferiti medici.Unul dintre ei mi-a spus ca o solutie ar fi sa stau cu o tija metalica 6 luni care sa-mi alungeasca nu stiu cati mm degetul, dar ca niciodata nu ar ajunge la marimea normala.Bineinteles ca am exclus varianta asta pentru ca am inteles ca trebuia sa stau imobilizata la pat si ca ar fi fost si dureroasa.Peste cativa ani am ajuns la d-nul dr. Lascar care mi-a spus din start ca nu se poate face nimic, doar ca, daca mi se pare inestetic n-am decat o optiune...sa-l tai:(
Am exclus si aceasta varianta, in ideea ca dupa ce ca am un deget mai mic.sa raman si in 4.Peste alti cativa ani am fost la d-nul dr. Nitescu care mi-a sugerat aceiasi varianta sa-l tai.Nu stiu pe unde sa mai incerc.De 20 de ani ma chinui cu acest defect si mi-e rusine sincer.Poate cineva imi da un sfat, ce sa fac, unde sa mai ma duc.Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul