Decalotare Penis

19-10-2015
octavian12
Nu este medic/terapeut
octavian12
Salut, sunt oarecum disperat.Am 21 de ani si nu'mi pot decalota complet penisul, defapt nu mi l-am decalotat niciodata complet.Cand eram adolescent am crezut ca nu e varsta, apoi ca nu am avut nici'un contact sexual(sunt virgin) dar m'am interesat(am citit pe forumuri) si cica nu ar trebui sa am vreo problema in decalotare.Pot decalota cam 70% din penis in erectie si putin mai mult ' fleasca'.Aseara cand am facut baie am decalotat cam 90% si am dat de un strat albicios-branzos imprejurul glandului, am incercat sa curat dar ma jeneaza foarte tare.Preputul in zona aia e rosu si cam inflamat zic eu.E vina mea, nu m-am informat si atunci cand faceam dus decalotam foarte putin penisul si il spalam, in mintea mea ziceam ca nu am de ce sa spal tot glandul daca nu a intrat in contact cu lumea exterioara.
Evident ca mi-am cautat ' simptomele' si m-am auto-diagnosticat cu balanita.Va rog sa'mi spuneti daca am dreptate si cat de grav este.Chiar daca am tot amanat de rusine si de teama, o sa ma duc cat mai curand si la un doctor urolog
5 comentarii
1
20-10-2015, ora 22:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Igiena zilnica locala.
2. Mers la Urolog. Daca aveti vreo ciuperca, va zice el.
0
24-10-2015, ora 11:11
octavian12
Nu este medic/terapeut
octavian12
Am fost joi la urolog si mi'a spus ca am fimoza, m-a trimis la alt medic sa fac circumcizie, medicul respectiv m-a consultat si a spus ca nu e chiar fimoza ci o forma de balanita (nu am pastrat o igiena corecta, nu am stit cum sincer) si sa ma duc vineri sa imi faca circumcizie.O asistenta foarte ok care a asistat(spre rusinea mea) mi-a spus ca pot sa rezolv singur daca pot sa inlatur acea smegma solidificata, doar ca eu dabia pot decalota pana acolo.Imi puteti recomanda niste creme lubrifiante sau ceva sa pot decalota si sa inlatur excesul de smegma? poate asa scap si de operatie ca mie o frica de tremur
0
24-10-2015, ora 13:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu cunosc astfel de amanunte. Imi pare rau. Dar daca ar fi existat nu ti-ar fi dat doctorul ?
0
24-10-2015, ora 20:10
octavian12
Nu este medic/terapeut
octavian12
Doctorul m-a cam luat putin peste picior( o merit nu am ce zice) dar asta e, s-a intamplat, n-am stiut.Am sa incerc sa curat cu sapun PROTEX din smegma aceea..Am si niste discomforturi sub buric (nu dureroase doar ca o borboroseala in burta constanta cand stau jos sau intins in pat).L-am intrebat pe doctor si a zis ca nu are treaba balanita cu discomfortul meu, doar ca acest discomfort a aparut odata cu inflamarea preputului.
PS: cea de-a doua problema : dupa ce urinez, scutur foarte bine doar ca atunci cand ma asez sau ma aplec mai imi curg cateva picaturi, destul cat sa imi ude putin lenjeria, sa fie tot din cauza balanitei?
0
12-11-2016, ora 15:26
georgypa
Nu este medic/terapeut
georgypa
SEX!!! FOARTE MULT SEX!!! Si spala-te des! Foarte des!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Potrivit unui nou studiu, cupele menstruale sunt o opțiune excelentă pentru gestionarea igienei menstruale
  • Decalotarea penisului
  •