Am 15 ani si inca nu am decalotat penisul

31-07-2008
LogiK
Nu este medic/terapeut
LogiK
Buna ziua,
as avea si eu o intrebare.
Am 15 ani si inca nu am decalotat penisul. Cand eram mai mic nu se observa nimic insa acum se vede "capul" penisului si daca trag putin de piele iese putina afara dar nu pot face mai mult de atat pentru ca doare.
Mentionez ca nu am deloc probleme de urinare si nici cand ma masturbez, si am niste semne mici la capatul preputului ce acopera capul penisului. Ce sa fac ? Necesita o interventie ghirurgicala sau trebuie sa incerc sa decalotez eu usor usor si in timp se va rezolva?
Multumesc.
3 comentarii
0
01-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
In nici un caz nu este necesara interventia. Puteti fie decalota progresiv, fie, cel mai bine, sa nu intreprindeti nici o actiune: se va rezolva de la sine problema aceasta (extrem de frecventa, dealtfel) la prima sau primele relatii sexuale.
0
02-08-2008, ora 00:00
LogiK
Nu este medic/terapeut
LogiK
Ok.Capul penisului nu iese inca din preput (daca asa se numeste), doar putin din varf se observa si pentru un moment m-am gandit ca poate fi vorba de fimoza.
0
28-03-2013, ora 20:45
claudis
Nu este medic/terapeut
claudis
Buna seara, si eu am aceeasi problema si as vrea sa stiu daca nu se poate realiza si in alt fel decat cel prezentat mai sus.Adica nu as vrea sa il decalotez la prima relatie sexuala.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Faloplastia - interventie chirurgicala pentru marirea penisului
  • Circumcizia la barbati
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •