De la rubeola mi-a ramas un ganglion inghinal

27-05-2012
SSergiu
Nu este medic/terapeut
SSergiu
Am si eu o mica intrebare.am 18 ani si sunt sportiv, de vreo 7 ani practic innotul si polo-ul.Acus 5 luni am avut si eu ca majoritatea colegilor mei rubeola...si cred ca acest lucru m-a dat umpic peste cap...chestia e ca dupa ce am facut boala asta am inceput sa fac atacuri de panica dese.am facut analizele si mi-au gasit deficienta de calciu si limfocitele 50 si neutrofilele 40...cred ca din cauza racelii pe care o aveam...de la rubeola mi-a ramas un ganglion inghinal de vreo 1 cm...am fost la medic si mi-a spus ca l-am avut de multa vreme..si ca nu e o problema...totusi sunt putin speriat...ar putea fi ceva grav?
2 comentarii
0
27-05-2012, ora 19:56
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu te panica degeaba, nu ai motive ; acel ganglion va mai ramane, dar e adevarat ca nu reprezinta o problema ; e o reactie a organismului la infectia cu virus rubeolic pe care ai avut-o.o reactie normala.
0
27-05-2012, ora 21:03
SSergiu
Nu este medic/terapeut
SSergiu
Va multumesc mult de raspuns...faceam niste atacuri de panica...si la antrenament numai crampe...eram super stresat...ma uitam pe net...si cred ca am trecut prin toate tipurile...de tumori..si la creier..si la ficat.ca nu mai stiam de mine...ma uitam pe net si vedeam ceva de genu cancer...ma gandeam numai la lucruri rele, va multumesc de ajutor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul ROR (rujeolă-oreion-rubeolă)
  •