De la ce provine infectia?

04-05-2011
Iuliana.A
Nu este medic/terapeut
Iuliana.A
Buna ziua! Anul trecut prin august faceam febra foarte mare si am fost internata cu 41 de grade. Dupa mai multe analize prin diferite spitale m-au depistat cu infectie la rinichi si lipsa de b12. Am urmat un tratament si nu am mai avut probleme pana anul acesta, cand in luna februarie am facut un chiuretaj. Totul a decurs bine dupa acest chiuretaj urmand tratamentul dat de doamna doctora insa dupa o luna inainte de primul ciclu cu cateva zile am inceput sa fac febra ajungand cateodata la 39 de grade mentinandu-se o saptamana starea febrila. Nu am fost la doctor...pana luna aceasta cand starea febrila a revenit la fel ca luna trecuta inainte de ciclu. Am facut analizele acestea fiind analizate si de cativa doctori. Doi doctori mi-au spus ca infectia provine de la o infectie urinara insa am fost si la un consult ginecologic. Doamna doctor mi-a spus ca am infectie dandu-mi un tratament cu Flamecin, Ciprinol, Cervugid. Urmeaza acum sa merg la alt ginecolog sa vad daca infectia provine de cand am facut acel chiuretaj, poate nefiind vindecat locul am intrat in contact cu un microb si sa infectat chiar daca chiuretajul a decurs ok. Va rog sa ma ajutati si pe mine
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.