De ce vomit?

05-10-2015
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
Bună aş vrea să mă ajutaţi cu un sfat, dimineaţa când mă trezesc am o senzaţie de greaţă şi îmi vine să vomit. Ma tine două ore, după aceea îmi trece şi nu mai am nimic. De multe ori am vomitat si mi-e frica sa nu am ceva. Mi-ati putea spune ce să fac vă rog frumos.
Mulţumesc!
6 comentarii
0
05-10-2015, ora 18:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Setul complet de analize uzuale cu trimitere de la medicul de familie si o ecografie abdominala ti-ar putea spune cu ce te confrunti.
0
07-10-2015, ora 13:20
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
Am făcut analize, mi-au ieşit bune dar nu am asa mult calciu...
Ce probleme pot să am?
Ar fi mai ok dacă aş merge la un nutritionist?
0
07-10-2015, ora 13:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi si pe fond nervos ceva. Consultul medicului de familie, ecografia, analizele, trebuie sa elucideze cauza. La medicul nutritionisti te duci cand vrei sa slabesti sau daca esti diabetica. Mergi unde crezi tu. Poate si acela sa te trimita sa faci analize si sa iti dea un sfat, dar mai degraba medicul gastroenterolog se ocupa de acest domeniu.
0
07-10-2015, ora 13:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca inghititi pastile, greata poate fi un efect secundar. Cititi-le prospectele la efectele adverse.
Poate fi si simptom de anxietate.
0
07-10-2015, ora 15:55
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
Tot timpul sunt aproape anxioasă.
0
08-10-2015, ora 00:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Inteleg. Dar inainte sa luati medicamente psihiatrice nu trebuie excluse cauzele organice ?

Le luati pe rand si le rezolvati pe toate, gratuit, cu trimitere de la medicul de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •