De ce mi se zbate ochiul stang

12-10-2010
anusk
Nu este medic/terapeut
anusk
Mi se zbate ochiul stang de ceva timp.nu stiu care ar putea fi motivul.
4 comentarii
0
14-10-2010, ora 16:16
lumymara
Nu este medic/terapeut
lumymara
Cauzele pot fi multiple:oboseala , emotivitatea si mai ales carenta de minerale.Luati o perioada MAGNEZIU FORTE 1-2drajeuri/zi.Daca problema persista continuati cu Calciu cu magneziu si vit d 5OOMG 1 TBX2 /ZI inainte de masa, eventual ASPACARDIN(aspacord) 1cpx3 /zi.Pentru stress puteti lua un sedativ natural-valeriana.Dormiti mai mult, relaxati-va!
0
14-10-2010, ora 16:25
lumymara
Nu este medic/terapeut
lumymara
M-am uitat pe profilul tau.Daca magneziul este in momentul de fata normal sau peste limita atunci nu ai nevoie de supliment de magneziu.Cand ti-ai facut analizele?Repeta-le la un laborator de incredere.
0
17-10-2010, ora 18:01
anusk
Nu este medic/terapeut
anusk
Intradevar din ultimile analize a reiesti k am magneziu peste limita, ce ar trebui sa fac?
Mai am inca o rugaminte:va rog sa imi recomandati un medic ortoped sau un spital unde pot merge pentru o radiografie sau an sfat, deoarece prietenului meu i.a aparut in timp, la mana dreapta un os.cred k este din cauza unei accidentari mai vechi.
Va multumesc mult.
0
21-10-2010, ora 12:05
lumymara
Nu este medic/terapeut
lumymara
Ai luat magneziu in cantitate prea mare?Nu-ti pot recomanda un medic ortoped bun pentru ca eu locuiesc in Tulcea.Mergi la medicul de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Zvâcnirea pleoapelor ochiului - de ce mi se zbate ochiul?
  •