De ce medicamentele nu-si mai fac efectul?

11-06-2009
Emmma
Nu este medic/terapeut
Emmma
Buna tuturor! Ma numesc Emmma, am 23 de ani si de 2 ani am probleme cu anxietatea.In urma mai multor controale am fost diagnosticata cu tulburare de adaptare.Incepand din decembrie urmez tratament cu seroxat(20mg/zi) pana in acest moment.Medicamentul si-a facut treaba foarte bine, desi in tot acest timp aveam recaderi de 1-2 zile, dar tot timpul imi reveneam.De aproximativ 2 luni au revenit toate simptomele.Medicul mi-a mai prescris Geriforte, dar din pacate nu m-a ajutat.Ce ar trebui sa fac?De ce nu e ca inainte, avand in vedere ca tratamentul a funtionat o perioada(nu aveam deloc efecte adverse)?Tin sa mentionez ca nu am avut peri0ade stresante, si chiar cu ajutorul psihoterapiei am reusit sa rezolv anumite probleme, iar cand totul parea sa merga bine.a revenit(chiar putin mai rau-oboseala extrema fara motiv, lipsa de chef, efectiv am impresia ca nu am putere sa fac nimic, nici sa ies cu prietenii).Multumesc mult de ajutor, va doresc multa sanatate inainte de toate!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul