De ce imi simt ochii obositi si simt o arsura in ei?

07-05-2015
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna ziua! Sunt baiat, am 20 de ani. Problema mea incepe din ianuarie anul curent cand am fumat o tigrara de dimineata si mi s-a pus o greutate pe ochi si o ceata. Nu a tinut mult ceata dar greutatea o mai am din cand in cand si acum. Ba mai mult am in campul vizual si musculite. M-am lasat de fumat de atunci. Am fost la oftamolog si mi-a spus ca ochii arata bine. Nu am nimic decat o blefarita cronica. Am facut anul trecut si un RMN si mi-a iesit si acel ok. Dar totusi de ce numai cand am fumat acea tigara am avut acea senzatie. Am mai fumat dupa aceea o tigara sa vad ce se intampla si vedeam dublu. Ce poate fi? Multumesc in avans pentru raspuns. Chiar ma macina aceasta intrebare. Stateam inainte si foarte mult pe calculator (in interes de serviciu). Am uitat sa spun ca am si o miopie de -80 la un ochi si -50/1 la altul. Dar de o saptamana ma doare capul daca port ochelarii. Acum vederea parca este mai buna ca inainte. Am fost si la neurologie si nu mi-a gasit nimic nici acum.
3 comentarii
0
09-05-2015, ora 16:57
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti control oftalmologic. Poate nu mai e nevoie sa purtati ochelari.
0
09-05-2015, ora 19:27
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Multumesc de raspuns! Dar totusi cand am fumat de ce mi s-a pus acea jena la ochi?
0
10-05-2015, ora 11:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
?

Ai incercat vreodata sa te dai cu ceai de albastrele ?
Se fol special pt ochi.
Citeste pe net despre el.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  • Ochii obosiți
  • Impactul utilizării prelungite a computerului asupra funcției oculomotorii
  •