De ce imi intarzie menstruatia?

11-03-2011
dimaria
Nu este medic/terapeut
dimaria
Buna seara! sunt foarte speriata pentru ca imi intarzie ciclul menstrual.de obicei imi vine cu o zi inainte de cand trebuia sau dupa, si in ianuarie mi-a venit pe 6, iar in februarie tot pe 6.nu imi explic de ce?! ultimul contact sexual l-am avut sambata pe 5 martie.sunt in a 32-a zi de intarziere si sunt foarte speriata.contactul a fost neprotejat, dar iubitul meu a avut grija sa nu ejaculeze...va rog astept un raspuns rapid, va rog!!!Multumesc!
4 comentarii
0
13-03-2011, ora 19:39
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mai intai trebuie exclusa o sarcina, avand in vedere ca metoda ejacularii externe este foarte departe de a asigura un nivel satisfacator de protectie impotriva sarcinii. Pentru a exclude o sarcina, este necesar sa faceti un test de sarcina oricand incepand cu data de 16 martie.
0
14-03-2011, ora 07:07
dimaria
Nu este medic/terapeut
dimaria
Mentionez ca am facut un test de sarcina pe data de 12 iar raspunsul a fost negativ! Ar trebui sa iau in calcul acest rezultat?
0
05-04-2013, ora 07:31
domniq
Nu este medic/terapeut
domniq
buna.. am si eu o intarziere de ciclu.. ultimul ciclu a fost pe data de 8 martie, iar ultimul contact sexual l-am avut pe 17... am un ciclu regula la 21 de zile dupa ce am terminat pana in prima zi din urmatoarea luna... precizez ca tot timpul ne protejam, prietenul meu spune ca nu ejaculeaz doar atunci cand o scoate :) dar mia mia intarziat luna asta trebuia sa imi vina pe data de 3 sau 4 dar nu mia venit ma simt foarte rau... ma dor spatele ovarele si sanii.. daca ma puteti ajuta cu un raspuns.. multumesc
0
12-05-2013, ora 15:06
hanna2014
Nu este medic/terapeut
hanna2014
Buna ziua ! am nevoie de ajutor. trebuia sa-mi vina menstruatia pe 12 mai si inca nu a venit.. pe 1 mai am avut contact sexual cu prietenul meu dar nu a ejaculat in mine si s-a mai intamplat o data pe 6. am avut aceleasi simptome ca deobicei inainte de ciclu doar ca am avut stari de oboseala si deobicei nu le am si crampe. exista posibilitatea de o sarcina ? raspuns urgent va rog :((
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: