De ce imi intarzie menstruatia?

13-04-2009
Ardelean Alexandra
Nu este medic/terapeut
Ardelean Alexandra
Buna! Sunt in a 6-a zi de pauza dupa o folie de anticonceptionale si inca nu mi-a venit menstruatia, desi, de obicei, acest lucru se intampla in seara zilei 5. Nu am uitat nicio pastila, desi nu le-am luat intotdeauna exact la aceeasi ora. As vrea sa stiu daca acest lucru reprezinta un pericol sau poate diminua efectul anticonceptionalelor si daca, prin urmare, exista riscul sa fiu insarcinata. Este posibil sa nu imi vina menstruatia chiar daca nu sunt gravida? Din ce cauza se poate intampla asta? Pana acum, de 3 ani (cu intrerupere de aprox. 1 an) de cand folosesc anticonceptionale, nu mi s-a mai intamplat asa ceva.
1 comentarii
0
14-04-2009, ora 18:01
nicolla_75
Nu este medic/terapeut
nicolla_75
nu este posibil sa fi insarcinata, stai linistita, poate sa fie borba de o dereglare sau o raceala, nu dispera.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul