De ce de fiecare data cand imi curat limba eczema se agraveaza si se descuameaza mai tare

16-08-2011
posagadejos
Nu este medic/terapeut
posagadejos
problema mea este ca am limba incarcata cu o substanta galbuie-verzuie, am auzit ca pentru a o curata este bine sa plimbi ulei de masline in gura vre-o zece min. dar problema e ca am o eczema care se descuameaza si se irita si mai tare cand imi curat limba prin aceasta metoda sau prin oricare alta (curatarea cu o spatula de lemn) daca ating acea incarcatura de pe limba eczema se descuameaza si se irita si mai tare, de ce? care e legatura? cineva are vre-o idee? multumesc anticipat
6 comentarii
0
16-08-2011, ora 15:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
depunerile de pe limba sunt... :" Varful unei piramide ".. daca intelegi ce vreau sa spun
nu o sa reusesti sa o curati niciodata
problemea este gatrica, destul de majora si necesita investigatii la gastrologie, regim aliementar pentru multe luni de zile
0
16-08-2011, ora 16:26
posagadejos
Nu este medic/terapeut
posagadejos
problema este gastrica? nu e vorba de nici o ciuperca? multumesc
0
16-08-2011, ora 16:28
posagadejos
Nu este medic/terapeut
posagadejos
cam ce regim alimentar ar trebui sa tin in cazul "unor probleme"grave gastorlogice? care ar fi alimentele esentiale de evitat? multumesc anticipat...
0
16-08-2011, ora 17:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tot ce este acru
fructele citrice si merele
bauturile acidulate
0
16-08-2011, ora 17:48
posagadejos
Nu este medic/terapeut
posagadejos
eu am mai bine de 3 luni stau fara sa mananc acru, citrice sau mere, acestea sant niste alimente pe care nu le-am mancat demult, nu credeti ca ar putea fi candida?cam ce problema gastrica credeti ca ar putea fi vorba? daca bag ulei de masline in gura si mestec 10-15 min. starea pielii si a eczemei se agraveaza instantaneu manifestandu-se prin mancarime si arsuri.dati-mi mai multe idei va rog...
0
16-08-2011, ora 17:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca cu tot cu regim problema persosta.. NU e cazul sa Ghicesti ce ai
mergi la gastrologie si faci investigatii !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •