rare oua de Ascaris si rare chisturi de giardia

17-06-2015
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Buna ziua!De ceva vreme ma jena ceva la buric, ma durea, ma ardea un pic, ma durea si in capu'pieptului si simteam o mica usturime la buric in interior.Am fost la un doctor pediatru si m-a consultat si ea si dr.chirug.Am facut ecograf si totul a iesit bine, am facut si examenul coproparazitologic si am facut si analize de sange.La examenul coproparazitologic mi-a iesit ca am rare oua de Ascaris si rare chisturi de giardia.Mi-a dat tratament si l-am terminat dar tot ma mai doare si din cand in cand imi trece.Cand ma spal si pun apa calda pe buric sau cand alerg nu ma mai doare.Am avut si regim de tinut cu toate ca nu l-am prea respectat.Ce pot sa am? Se poate sa nu fi disparut acesti paraziti deoarece nu am tinut regimul?Din cauza acestor paraziti ma poate durea buricul?Crede-ti ca pot sa am ulcer gastro-duodenal, patetic, gastric sau alt fel de ulcer?Va rog sa imi spuneti!
7 comentarii
0
17-06-2015, ora 20:11
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Ar fi nevoie de un consult gastroenterologic pentru stabilirea diagnosticului.
0
17-06-2015, ora 20:41
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Dar ce credeti ca pot sa am?
0
18-06-2015, ora 20:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Geardia

Trebuie sa faci alt tratament pt ea. Ti-am zis de 1.0000 de ori.
0
18-06-2015, ora 20:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Toti cei din casa trebuie sa faca tratament.
0
19-06-2015, ora 20:45
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Am facut doar eu singur tratamentul dar nu mi-a trecut.De ce?
0
21-06-2015, ora 13:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Uneori trece foarte greu. Altero are si alta persoana din casa si se ia. De aceea trebuie toata casa sa faca tratament.
0
04-04-2016, ora 11:00
veronica farcas
Nu este medic/terapeut
veronica farcas
buna ziua! si eu ma confrunt cu acelasi lucru, fetitei mea de 7 ani i-a iesit in scaun tot rari chisti de giardia si rare oua de ascaris. mentionez ca i-am dat la interval de nici o luna tot felul de tratamente naturiste. Giardinophit, vermicin, nikvorm inclusiv zentel si nimic parca cu mai mare incapatanare apar ba mai mult si limbricii care pana acum nu ieseau.
sunt disperata o doare mai mereu burtica.va rog ajutati-ma va rog

stiu ca a trecut aproape un an de la postarea anterioara dar sigur ati scapat de acesti "musafiri" si ma ajutati si pe mine. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici