De cateva luni am usturimi si arsuri in zona genitala

01-09-2013
alinapopa
Nu este medic/terapeut
alinapopa
Buna ziua,
Problema mea a ca am usturimi si arsuri in zona genitala de cateva luni. Am fact un examen de secretie si un test Papanicolau. Rezultatul a fost flora polimorfa si e. colli prezent, respectiv satisfacator pentru evaluare si flora bacilara. Am consultat dermatologul si ginecologul, care mi-au recomandat Multi-gyn Actigel, dupa 10 zile de Zinnat si Cervugid. La analiza ulterioara e. colli nu a disparut, dar a ramas rezistent la antibiotice. Simptomele au ramas, dar s-au ameliorat. Recent i-au aparut si fetitei si in plus sangerari intermenstruale. Mentionez ca nu am avut niciunfel de contacte sexuale in ultimii patru ani si fetita nu a inceput viata sexuala.. La intamplare si din disperare am achizitionat un test rapid pentru depistare Chlamydia si surprinzator, a iesit pozitiv. Am consultat alt medic amandoua si am primit-eu: Clindamicin, Nizoral, Cervugid, creme Macmiror si Lomexin, iar fetita: Zanocin, Nizoral, Claritine si aceleasi doua unguente.Tratamentul l-am terminat azi, dar senzatia de disconfort(arsura) persista si la mine si la ea. Varog mult sa imi spuneti parerea dumneavoastra.
2 comentarii
0
02-09-2013, ora 13:02
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca tot aveti probleme trebuie sa mergeti din nou la medic pentru un tratament diferit. E clar ca acesta nu a dat rezultate..
0
03-09-2013, ora 15:01
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

In situatia dumneavoastra cel mai indicat, daca ati terminat tratamentul recent, este sa mergeti pentru o evaluare la medicul care va prescris tratamentul, deoarece acesta are deja o imagine despre situatia in care va aflati.

O zi frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.