De 5 ani nu reusesc sa scap de petele de pe maini

20-11-2009
Ramona_paula
Nu este medic/terapeut
Ramona_paula
Mi-au aparut acum 5 ani niste pete albe pe maini, era intr-o toamna si credeam ca mi se duce pielea dupa o expunere mai indelungata la soare fiindca mai apoi au disparut.Mai apoi am observat ca reapar de fiecare data cand ma expun la soare. De la o pata mica mi s-au intins pe mana de la cot pana la umar si incep sa imi apara si pe spate. Incepe sa ma manance zona respectiva dupa care piele se face ca o scoarta subtire si incepe sa de duca dar numai din zona respectiva.Am consultat mai multi dermatologi si mi-au zis ca e lipsa de vitamina A.Am facut nenumarate tratamente + unguent Locoid Lipocream dupa care imi trec.Dar de fiecare data mi-au aparut din nou..De 5 ani ma lupt cu ele si deja nu stiu ce sa le mai fac pt ca de fiecare data sunt tot mai multe si mai mari si ma tem sa nu se intinda pe tot spatele.Va rog ajutati-ma...
3 comentarii
0
20-11-2009, ora 11:48
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Draga Ramona, oricate tratamente ai face tu ai observat ca nu te poti vindeca de boala de piele pe care o ai, iti dispar cat tine tratamentul dupa care iti apar din nou. Stiu foarte bine despre ce e vorba pt ca si copilul meu a avut o boala de piele si la fel ne-am chinuit si noi cu fel de fel de medicamente pana cand intr-un final am ajuns la un medic homeopat cu ea, care a tratat-o intr-un timp foarte scurt.Ai putea si tu sa mergi la un homeopat bun (daca as sti de unde esti ti-as recomanda unul bun) sau ai putea cere sfatul lui scarface, care din pacate nu mai este pe acest forum, -*
Mult succes!

(*modificat de administrator)
0
20-11-2009, ora 12:53
Ramona_paula
Nu este medic/terapeut
Ramona_paula
Sunt din Bistrita si chiar va rog daca puteti sa-mi recomandati un medic homeopat bun.Imi doresc din suflet sa scap de petele astea...multumesc mult !
0
20-11-2009, ora 15:52
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
In Bistrita nu stiu sa va spun, dar in Targul Mures este un cabinet de homeopatie al dr. Alecu.Daca dati cautare pe google gasiti adresa si nr. de contact. -*.Sanatate multa si nu renuntati !!

(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •