Daca sunt insarcinata

30-10-2009
damiki
Nu este medic/terapeut
damiki
Buna ziua,
Am o intrebare pot fi insarcinata : am avut primul contact sexual, am folosit prezervativ si mi-a venit si ciclu dupa ce am avut contacul sexual cu de reglare de cateva zile. acum dupa 3 saptamani de la contact am observat ca ma dor sfarcurile sanilor la atingere nu este o durere foarte mare.Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata ?Va rog mult sa imi ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc
8 comentarii
0
30-10-2009, ora 13:34
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
nu are cum să fii însărcinată dacă te-ai protejat
0
30-10-2009, ora 13:51
damiki
Nu este medic/terapeut
damiki
ba da, daca prezervativul s-a rupt in timpul actului
0
30-10-2009, ora 15:06
ulisebv
Nu este medic/terapeut
ulisebv
Sant semne in evolutia maturizarii!
0
30-10-2009, ora 18:46
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
păi a trecut timp suficient de la contact pentru a putea face un test de sarcină. cere unul de la farmacie şi fă-l cu prima urină de dimineaţă, pentru a putea vedea cu certitudine care e problema.
0
30-10-2009, ora 18:47
catalina_200574
Nu este medic/terapeut
catalina_200574
ai putea fi insarcinata numai daca prezervativul s-a rupt s-au a dat pe afara, dupa ce a ejaculat, daca s-a continuat actul sexual, dar probabilitatea este mica, insa nu imposibil, am mai auzit cazuri.
Sani te pot durea si cu 2 spatamani inainte de urmatorul cicllu si mie mi se intampla inainte, acum eu sunt insarcinata in 14 spatmani iar sanii m-au durut abia dupa o luna de la data de cand am ramas insarcinata.
Vezi ca exista la farmacie teste de sracina care se fac si la 48 de ore dupa actul sexual, nu dispera, bafta
0
06-11-2009, ora 23:18
ela8
Nu este medic/terapeut
ela8
buna seara! ma numesc ela...si am 18anisori :) cu o seara in urma...am avut un contact sexual...si individu a ejaculat in mine...iar imediat am fost la baie de m'am spalat si am facut pisu...raman sigur insarcinata? va rog mult sa ma ajutati cu un sfat ceva...va multumesc, o seara placuta
0
07-11-2009, ora 09:19
catalina_200574
Nu este medic/terapeut
catalina_200574
unele persoane spun ca daca te speli imediat si urinezi nu mai poti ramane insarcinata, eu spun ca este o teorie gresita, conteaza foarte mult daca te aflai in perioada fertila si de cat de agili sunt spermatozoizii, mult succes iar daca nu iti doresti o sarcina, protejeazate nu mai risca ca risti cu viata ta si a unei fiinte nevinovate, eu am 35 de ani si m-am chinuit enorm sa raman insarcinata, mi-a ajutat dumnezeu si sunt insarcinata pt prima oara in viata mea si am 3 luni si jumatate cu unele complicatii, dra cu medicatie adecvata si cu ajutorul lui dumnezeu sper sa nasc un copil sanatos.
Ai grija de tine si nu mai face prostii ca sa nu ai ce regreta mai tarziu.
0
07-11-2009, ora 16:38
ela8
Nu este medic/terapeut
ela8
Va multumesc.si o sa va ascult de acum incolo.si sa dea domnu sa aveti un copil sanatos si frumos :X La revedere...O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •