Daca imi puteti raspunde

26-03-2010
Sanziana_eu
Nu este medic/terapeut
Sanziana_eu
Fetita mea are 7 ani jumatate, de luni are febra 38 cu. Am fost cu ea la spital si mi-au spus ca are infectie in gat si nas si sa-i fac exudate. I-am facut si n-a iesit nimic. Ea se plange ca o doare in gat, ii este nasul infundat si o doare urechea stanga cand inghite.I-am dat nurofen si un tratament homeopat.Acum am inceput sa-i dau Augmentin( cum mi-au spus medicii) de joi dimineata si inca are febra. Ce este mai rau e ca i s-au inflamat ganglionii si chestia asta ma sperie. E posibil sa se inflamat din cauza febrei prelungite? Va multumesc!
1 comentarii
0
27-03-2010, ora 12:26
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nurofenul blocheaza toate mecanismele de aparare contra bolii si este ca si cum ati incerca sa legati pe cineva care vrea sa scape de ceva. Augumentinul nu are nici un efect la boala prezenta (si nici in general, se da absolut de pomana) si nu face nimic altceva decat sa-i distruga la intamplare toate bacteriile necesare din corp adica sa-i distruga sistemul imunitar. (anti-biotic = impotriva vietii)
Dandu-i un tratament homeopat paralel cu aceste toxine neajutatoare nu poate sa mai aiba efect. In plus trebuie sa fie un remediu homeopat corespunzator si nu ceva dat la intamplare.
Daca i-ati da copilului un remediu homeopat corespunzator si ati inceta cu tratamente acestea data la disperare care oricum nu ii fac nimic bun - dupa cum puteti sa vedeti si singura - ati putea face bine copilul.
Dar asa..nu este deloc de mirare ce vi se intampla.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.