Da sau nu???

01-09-2009
funny_girl_001
Nu este medic/terapeut
funny_girl_001
Salut!Am 16 ani si as vrea sa stiu daca pot purta tampoane fiind inca virgina..Si as mai avea o intrebare...ce pot face ca sa am sani mai mari, pentru ca sunt destul de mici pentru varsta mea si as vrea sa creasca mari cat de repede posibil.Multumesc si astept raspuns!
1 comentarii
0
02-09-2009, ora 00:16
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Indicat ar fi totusi sa folosesti tampoane si absorbante externe, nu cele de tip OB. In ceea ce priveste sanii, nu te ingrijora, esti inca la varsta la care esti in formare. Parerea mea este sa nu apelezi la tot feluri de leacuri si substante de care se tot aud, pentru ca desi iti pot mari oarecum sanii te pot afecta hormonal/endocrinologic, sau sa ai mai tarziu neplaceri. Am auzit de fete care au facut mastoza sau chiar chisturi folosind chiar produse naturiste. lasa organismul sa se dezvolte armonios, iar daca totusi iti creaza frustrari, mai bine mergi la un endocrinolog (desi tot hormonal s-ar da indicatii...). Nu-ti plac cum arata, sau nu-ti place ce crezi ca vad altii? Ai face-o pentru tine, sau pentru ochii altora? E bine sa te apreciezi...Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.