Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri
Black Friday

DURERI IN PARTEA STANGA SUB COASTE

19-02-2010, ora 18:24
sunt barbat si de 1 an tot am dureri in partea stanga sub coste,acum de 2 saptamani ma luat iar durere ,la inceput ma tinea 2 zile si imi trecea ,dar acum vad ca nu imi mai trece.va rog sa imi spuneti daca ar putea fi colonul.am tot auzit de colonscopie dar este dureroasa tare. va rog sa imi spuneti ce sa fac.multumesc anticipat
6 comentarii
19-02-2010, ora 19:27
Autor: taniutza
incepeti prin a face un echografie;desi sunt multe cauze care pot da astfel de durere,vedeti daca splina si celalalte organe interne sunt ok.multa sanatate,
19-02-2010, ora 19:32
IMI CER SCUZE ,AM UITAT SA SPECIFIC CA AM FACUT ECOGRAFIE SI TOATE AU IESIT BINE.VA MULTUMESC
19-02-2010, ora 22:20
Autor: cristina_mec | Dr. cristina m. - Medicina interna, Timisoara
S-ar putea sa fie vorba si despre un colon iritabil ,dar pt confirmarea sau infirmarea acestui diagnostic trebuie facute analize specifice (radiografie cu bariu sau colonoscopie), poate sa fie vb de o litiaza urinara...foarte multe afectiuni pot fi ,mai ales pt ca sunt multe date care lipsesc :varsta ,greutate,inaltime, tipul de activitate fizica si cata , in ce conditii apar durerile...

Multa sanatate!
07-02-2012, ora 10:03
am avut o durere in capul piptului si am descoperit ca am ulcer duodenal am tinut regim 3 luni si am luat antibiotic pt helicobacter, si acum am aceea durere de care spuneti nu dureroasa dar stanjenitoare in stanga sub coaste durerea o am de 4 luni de zile si nu ma lasa decat 1 2 zile si ma ia iar, am facut ecografie, ct. tomograf, endoscopie, nu mai styu ce sa mai fac si la toate aceste nu mia iesit sa am nimic !!!
11-02-2012, ora 14:26
Autor: maro
da, si eu am avut aceasta durere dar am avuto in capul pieptului in partea stanga usor sup coasta si mi-a trecut cu ulei de masline extravirgin, in fiecare dimineata pe stomacul gol cate o lingura
11-02-2012, ora 18:24
Multumes mult pt sfaturi si mai astept de la mai multe persone sunt dispus sa incerc mai multe pina imi trece !
Adaugă un comentariu / răspuns

Medical Black Friday Medical Black Friday