DURERI DE MAINI SI PICIOARE

27-11-2013
RODICA ZAMFIR
Nu este medic/terapeut
RODICA ZAMFIR
Am o interventie chirurgicala pe L4-S5 in septembrie 2011, nu am mai avut dureri dar anul acesta au inceput sa apara dureri ale vertebrelor s2 si cred s4.Daca stau rezemata pe ceva tare, incep sa am dureri ale mainilor.
Picioarele ma dor - dar am dureri o perioada cat nu iau antiinflamatoare, dupa tratament, cam doua saptamani nu ma mai dor dupa care incep iar durerile.
Ma dor foarte tare:coloana in dreptul celor 2 vertebre si coatele si umerii.Iar durerea se acentueaza si se duce pe nervii sciatici pana la labe iar la maini pana la palme.Tin mereu sare de Bazna calda pe zonele dureroase, fac frectii locale cu creme antiinflamatorii dar durerile nu-mi trec decat daca iau analgezice.
Stiu ca o sa-mi spuneti sa ma prezint la dr.neurolog.Am fost la 2 cu radiografie si cu un examen RMN, dar mi-au spus ca atata vreme cat voi sta in frig (la serviciu lucrez intr-un loc in care nu prea e caldura), voi avea aceleasi probleme.Am primit doar solutii de calmare a durerilor cu injectii si pasile antiinflamatoare.Insa nu le mai pot lua- am probleme cu stomacul si cu ficatul.Dar si asta vara cand era cald aveam dureri de maini si de picioare.
Ce drum trebuie sa mai urmez avand in vedere si faptul ca am un reumatism generalizat-la orice nor sau timp cu umezeala am dureri ale tuturor articulatiilor.Si in fiecare an am facut tratamente de 2or/an cu artrostop si supramax.
Va multumesc ptr.un eventual raspuns.Am 54 ani si locuiesc in Bucuresti.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.