DURERE IN PIEPT CAND INSPIR

16-08-2007
fisher
Nu este medic/terapeut
fisher
In 8 luni de zile mi sa intamplat de 4 ori sa am aceeasi "boala". C-am despre ce este vorba: Sunt fumator "cronic pot zice". Nu consum alcool.
Totul incepe printr-o durere in piept c-am in zona traheei unde se ramifica la cei doi plamani.
Treaba ma tine c-am o saptamana si imi trece. A doua zi de "boala" precum si a 3-a si a 4-a zi sunt cele mai dureroase fiindca ma doare de aproape nu pot respira decat foarte des si in cantitate mica.

Am facut o radiografie acum a 4 -oara cand mi s-a intamplat asa ceva si mi s-a spus ca am inima putin marita si ca ar fi bine sa consult un cardiolog. (Am facut candva culturism aproximativ 1 an).
Am consultat un cardiolog si aesta mi-a spus dupa ce a vazut si el rediografia ca ar trebui sa ma internez fiindca am inima marita si nu cumva ca de la aceasta raceala la trahee sa mi se fi tras si la inima si sa am MIOCARDITA. Mentionez faptul ca electrocardiograma a iesit bine.

Ce ar trebui sa fac fiindca nu am fost internat niciodata in spital si nu asi vrea sa ma internez. Nu se poate face un tratament la domiciliu? Si c-am ce medicamentatie mi-at trebui ca boala sa nu recidiveze?. Astept un raspuns urgent.
1 comentarii
0
30-08-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Ce stiam eu de MIOCARDITA este ca e un fel de raceala a muschiului inimii. In prima faza a acestei boli trebuie o internare in care doctorii te vor supraveghea (si, bineinteles, te vor indopa de pastile). Du-te si te interneaza... Miocardita este o boala cu risc de infarct... daca o lasi netratata. Deci e destul de usor de vindecat la inceputul ei !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.