dupa ejaculare mi-a curs putin sange!

21-01-2008
forever18
Nu este medic/terapeut
forever18
asi vrea sa-mi dati niste raspunsuri la aceste intrebari va rog frumos :
1.dupa ejaculare mi-a curs putin sange. ce poate cauza sangerarea dupa ejaculare?
2.la ce medic trebuie sa ma adresez pentru probleme de acest gen?
3.ce analize imi recomandati?

multumesc anticipat.
5 comentarii
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
E prima data cand ti se intampla? Esti la debutul vietii sexuale? Ai avut dureri? Ejacularea a survenit in urma unui contact sexual normal?
Ca sa obtineti un raspuns si noi, medicii, trebuie sa avem mai multe informatii. Oricum e greu cand nu consulti pacientul, dar daca nici informatii nu ne dati, ce raspunsuri sa oferim?
0
21-01-2008, ora 00:00
forever18
Nu este medic/terapeut
forever18
Este prima data cand mi se intampla. Nu sunt la debutul vietzii sexuale, sangele a venit din interior dupa un contact sexual normal.
Mia curs o picatura de sange dupa ce am ejaculat. Daca mai doritzi informatzi va rog sa-mi spunetzi ce inf.doritzi.
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Daca episodul ramane unic, considera-l o intamplare. Cel mai probabil e o picatura de sange dintr-un vas mic de la nivelul uretrei inferioare. Daca se repeta, trebuie sa fii atent la urmatoarele aspecte: aparitia unei secretii albiciose (chiar si numai o picatura) dimineata la nivelul meatului uretral, usturimi sau durere la mictiune (urinat), culoare mai inchisa a urinii. Daca unul din aceste aspecte apare in zilele urmatoare sau sangerarea se repeta la urmatorul contact sexual, trebuie sa te adresezi imediat unui medic dermatolog (posibila infectie dermato-venerica) sau unui urolog. Pentru moment iti recomnd un repaos sexual de 1-2 zile.
0
23-01-2008, ora 00:00
forever18
Nu este medic/terapeut
forever18
Va multumesc mult pentru aceste informatzii, am sa tzin cont de sfaturile date, super-fain site-ul !
0
12-02-2008, ora 00:00
pdl1975
Nu este medic/terapeut
pdl1975
...si mie mi s-a intamplat sa ejaculez o "sperma ciudata un pic maronie" !! Care este cauza? Poate fi din cauza unei lovituri sau raceli ori...?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: