vreau sa slavesc 5 kg, recomandari?

03-01-2010
R.I.C
Nu este medic/terapeut
R.I.C
LA MULTI ANI!!!!!!!
As dori sa-mi alcatuiti si mie o dieta, vreau sa slabesc circa 5kg
Imi plac dulciurile si beau mult pepsi, pot spune ca nu beau apa de loc, dorm cu sticla de pepsi la capatul patului
Va multumesc
9 comentarii
0
03-01-2010, ora 16:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Interesant este ca fiind dependenta de pepsi, vrei sa si slabesti...Cred ca ai reusi sa slabesti acele 5 kg daca ai renunta definitiv la dulciuri si bauturile acelea carbogazoase, care oricum nu sunt sanatoase!O dieta nu este greu de alcatuit, insa trebuie sa ai si bunavointa de a o respecta, pt.ca altfel degeaba vrei daca nu poti renunta la acele dulciuri/pepsi etc.
0
03-01-2010, ora 21:18
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!

Pepsi măreşte riscul de producere a cancerului de stomac şi de colon, NU mai consuma porcăria aia de suc!!!
ColonHelp te poate ajuta să slăbeşti, documentează-te cu privire la acest produs natural (caută informaţii pe google).

Toate cele bune!
P.S. La mulţi ani ;)

Pupici pentru Jackie :)
0
28-02-2011, ora 12:19
deea1222
Nu este medic/terapeut
deea1222
Buna! Ma numesc Andreea si sunt consultant de nutritie. Persoanele care sunt din Iasi si vor o evaluare de sanatate si de nutritie, sunt rugate sa ma contacteze-*. Evaluarea este Gratuita. Multumesc.


Nu tineti diete! Sunt cea mai proasta alegere. Va astept la evaluare pentru a va putea explica mai multe.


(*modificat de administrator)
0
02-03-2011, ora 01:33
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată dnă Deea1222, m-a impresionat pozitiv gestul dv. de a oferi în mod gratuit o evaluare de sănătate şi nutriţie, aşa cum aţi precizat dv., fiecărei persoane care vă va contacta. Mult succes!
_
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
02-03-2011, ora 08:01
deea1222
Nu este medic/terapeut
deea1222
MULTUMESC FRUMOS PENTRU APRECIERE, MR. NICK. MULTA SANATATE!
0
05-03-2011, ora 02:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multă şi deosebită plăcere, Deea1222. Multă sănătate!
Cu respect,
Nick
0
21-03-2011, ora 08:07
utilizator_97952
Nu este medic/terapeut
utilizator_97952
Neaparat trebuie sa lasi sucul deoparte, insa dulciurile sunt cam greu de stapanit, acum ma pot abtine si eu dar din moment ce mananc peste masura dulciuri beau apa plata sau sucuri naturale facute in casa, poti manca putin dulce (putin ar insemna un baton de ciocolata pe zi de ex) daca vrei sa slabesti cu timpul trebuie sa inlocuiesti sucul cu apa, dulciurile cu fructele si sa mananci sanatos fara grasimi. Bafta.
0
13-05-2011, ora 15:20
younika
Nu este medic/terapeut
younika
hello! eu vreau sa slabesc intrucat m am ingrasat vreo 10 kg.am inaltimea 1, 57 si acum am 61 de kg.problema mea e m am ingrasat de la sedentarism...chiar nu am facut deloc excese niciodata insa am avut un an in care am fost sedentara iar cele 10 kg sunt rezultatul...acum sunt mult mai activa am servici si sunt deci f ocupata...problema e ca nu am timp sa mananc mai nimic...si daca reusesc atunci pot spune ca manac doar o data pe zi la pranz...atat...si manac putin si nu am deloc pofta de mancare...cu toate acestea nu slabesc...stiu ca e f probabil ca organismul meu sa se fi obisnuit cu acest "regim"si sa nu mai reactioneze in nici un fel insa am mare nevoie sa slabesc...nu am simt bine cu mine si nu functionez deloc cum trebuie...sunt mereu deprimata...de mentionat este faptul ca am probleme cu tranzitul intestinal si ca din pacate toate toxinele raman acolo in intestin si nu le elimin...am incercat si Colon help...f bun pt aceasta problema...insa avand un program incaract nu ma pot duce de cate ori am nevoie la baie asa ca am renuntat.Ajutor!
0
14-09-2011, ora 13:58
Demetra Cucueanu
Identitate neconfirmată
Demetra Cucueanu
Buna, younika,
Cum mai merge cu slabitul?
Ai facut analize pentru a elimina eventualele cauze medicale?
Daca ai o problema de sanatate, va trebuis a o rezolvi intai pe aceea;
Nici modul de a te alimenta nu este corect, si daca te-as intreba cum ai putea schibma ceva aici, pentru a manca de mai multe ori pe zi, putin, ce mi-ai raspunde? Ce solutii ai gasi, chiar daca iti par nerealiste?
Am zis ceva de portii mici, si aici ar trebui clarificat, cum vezi tu o astfel de zi, cu cinci mese echilibrate?
Daca poti sa-mi dai o idee, asta ar constitui o baza de discutie in stabilirea unui regim de viata sanatos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •