De un an, cand mi se face foame ametesc ff rau..

23-06-2013
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
buna ziua de 1 an, mereu cand mi se face foame ametesc ff rau.dupa ce manac nu mai am absolut nimc, mi-am facut multe analize sunt bune toate mai putin cele la ficat.nu am nici diabet si nu sunt nici hipoglicemic in schimb am hepatita b.cea mai mica glicemie a avut-o, pe stomacul gol, 62 si atunci cand ametesc in jur de 78, niciun medic la care am fost nu stie ce sa-mi zica ma trimite de la unu la altul m-am cam saturat sa mai umblu prin spitale.cateodata daca stau mai mult timp nemancatma cam ia cu termuraturi si stari de lesin.imi respect orele cand manac si beau fff multa apa tin regim.ce ar putea fi???care aveti cunostiinte despre asa ceva?UN MEDIC AR FI PERFECT...
6 comentarii
0
23-06-2013, ora 17:21
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
De ce bei fffff multa apa? Ti-e sete?
0
23-06-2013, ora 17:37
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
da mi se face si sete si beau multa pt ca stiu ca e bine.am fost internat acum 3 ani din cauza deshidratarii si de atunci numai asa beau cam vreo 3 litri pe zi
0
23-06-2013, ora 17:56
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu stiu ce inaltime/greutate ai, dar sa stii ca si consumul excesiv de apa face rau. Iti speli din organism substante necesare, obosesti rinichii inutil. Doi litri de apa sunt suficienti, doar cand e foarte cald si transpiri poti bea oricata e nevoie. Organismul iti cere cand e sete, nu trebuie sa faci obsesie din asta. Bineinteles, nu bea bauturi gen cola, alea pacalesc organismul.

Ar fi bine sa iti ia glicemia, calcemia si eventual magneziu, toate din sange venos (deci nu din deget) atunci cand ai un episod de ameteala.

Trebuie sa urmezi indicatiile medicului in ceea ce priveste hepatita!

Daca toate sunt in regula si ametelile sunt independente de mancare, deci le ai si cand nu ti-e foame, poate ai sindrom vertiginos (de mers la neurolog) si eventual la endocrinolog.
0
24-06-2013, ora 13:05
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
am fost la endocrinolog am fost internat 3 zile trebuia sa fac un test de foame de 72 ore dar nu am rezistat si a ramas ca sunt pe psihic cu chestile astea.mi-a fost luata glicemia din 2 in 2 ore
0
24-06-2013, ora 17:15
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
am 1.82 si 90 kg m-am ingrasat in ultima perioada 10 kg(ultimele 6 luni)
0
01-07-2013, ora 19:25
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
?????????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.