DERMOVATE

26-05-2011
dks
Nu este medic/terapeut
dks
Buna..Am auzit ca dermovate ar fi bun pentru ata penisului..Mai precis il inmoaie si ajuta la ruperea mai usoara a atei daca e aplicat cateva zile..Este adevarat? Multumesc
5 comentarii
0
14-07-2011, ora 06:03
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa!
Dks, da, este adevărat, însă Dermovateul nu se eliberează din farmacii fără prescripţie medicală, în consecinţă nu se administrează fără acordul medicului.
Consultaţi un medic urolog!
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Cu iubire creştină şi respect, dorindu-vă toate cele bune,
Nick
0
14-07-2011, ora 21:30
dks
Nu este medic/terapeut
dks
Pai am eu dermovate.. Deci daca este adevarata chestia am sa incerc cateva zile sa vad daca se vad ceva rezultate..
Multumesc Nick
0
20-07-2011, ora 05:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa!
Stimate drule/dle Dks, hmm..., păi nu prea-i bine că aveţi Dermovate. Dacă totuşi îl aveţi în posesie, vă rog să-l utilizaţi cu înţelepciune. Dermovate vă poate ajuta să vă amelioraţi sau să vă trataţi problema menţionată de către dv. în mesajul primar, cel care a iniţiat topicul, însă datorită faptului că substanţa activă a unguentului este foarte puternică, aşa cum poate să vă aducă beneficii, poate la fel de bine să aducă şi prejudicii, dacă nu-l veţi administra în mod optim, adică nu mai mult de 2 ori pe zi, timp de maxim 5-7 zile.
Consultaţi medicul!

Toate cele bune,
Nick
0
21-07-2011, ora 21:33
dks
Nu este medic/terapeut
dks
Multumesc foarte mult pentru sfat..Am sa il aplic o data pe zi.. timp de 5 zile..
0
25-07-2011, ora 04:55
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa!
Stimate drule/dle Dks, bine, aplicaţi-l aşa cum aţi menţionat în mesajul anterior. Consultaţi şi un medic urolog, pentru binele dv. Informaţi-l despre faptul că aţi folosit Dermovate!
Toate cele bune,
Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.