Dermatita ma scoate din minti, ajutati-ma!

20-05-2008
jully
Nu este medic/terapeut
jully
Buna ziua, va rog salvati mi nervii, nu m ai stiu ce sa fac si cu ce sa tratez o dermatita care se instaleaza periodic la nivelul mainilor pe partea exterioara, pe picioare si pe burta, am incercat multe creme si tratamente medicamentoase cu:- elocom, nizoral, fluocinolon, nidoflor, triderm, tractopon, nizoral comprimate si alte solutii preparate in farmacie la indicatia medicului care ma vazut.FARA REZULTAT VA ROG DATI MI UN SFAT S AU INDRUMATIMA LA UN LABORATOR CARE MA POATE AJUTA.
URGENT CA MA IMBOLNAVESC SI DE NERVI.
MULTUMESC
5 comentarii
0
21-05-2008, ora 00:00
mama_mia2006
Nu este medic/terapeut
mama_mia2006
vezi sa nu fie raie. nu glumesc
0
22-05-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
"Dermatita" inseamna boala de piele. Ce diagnostic ti-au pus medicii dermatologi care te-au examinat?
0
22-05-2008, ora 00:00
jully
Nu este medic/terapeut
jully
multumesc pt. sugestie dar am uitat sa va spun ca de aproximativ 1 si 6 luni am facut m ai multe teste cu urmatoarele rezultate:
-Spit. Colentina - examen parazitologic -rezultat pozitiv la elemente sarcoptes(am urmat tratament cu un preparat de farmacie) fara nici un rezultat
-Instit. de Hematologie - examen general de sange-rezultat negativ
-astazi am repetat testul facut la Colentina cu un an in urma - rezultat negativ.
Urmeaza sa fac saptamana viitoare testul ELISA TOXOCARA IgG tot la Spit. Colentina.
Va rog sa mi recomandati ce alte teste, analize m ai pot face pentru depistarea afectiunii.

multumesc
0
30-05-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca la Spitalul Colentina esti pe maini bune. Adreseaza-te doamnei dr. Olsavszky Rozalia.
0
30-05-2008, ora 00:00
jully
Nu este medic/terapeut
jully
am facut testul NEGATIV ce teste m ai exista?
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dermatita cauzată de săpun și dezinfectanți
  •