DENISA fetita lu tata o doare picioru

21-04-2009
marius denisa
Nu este medic/terapeut
marius denisa
Salut am o fetita de de 2 ani jumatate si antr-o zi a alergat mai mult deca alerga de obicei.Seara anainte de culcare sa jucat cu mine si mama ei pe pat ca si cum nu avea nimic.dar anainte sa faca nani pe piciare a anceput sa acuze dureri de picior stang:mai exact muschiul piciorului.de deasupra.O punea pe mama ei sa puna mana pe piciorul ei si sa tina un pic apasat.Daca lua mana urla de durere iar cand punea mana nu o mai durea si uite asa toata noaptea.Ne am chinuit cu ea pama dimla ora 4 de atunci a dormit mai bine.pe la 10 am fost la spital si a facut un control si tot odata si radiografii la bazin femur si genunchi dar culmea nu avea absolut nimic acum o ora ia luat analize la singe si asteptam un rezultat dar nu vad ce ar putea esi, Mi sa spus poate a fi o infectie. fETITA POATE SA PUNA PICIORUL JOS DAR MERGE CA SI CUM AR SCHIOPATA...VA mai spun ca fetita are 18, 5 kg e un pic plinuta dar si un pic analtuta "are cui semana"VA ROG DATIMI UN RASPUNS CAT SE POATE DE REPEDE "CE AR PUTEA AVEA
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.