D-nului Doctor Marius Uscatu (endoprotezare de sold)

03-11-2011
Aliona69
Nu este medic/terapeut
Aliona69
Buna D-le Marius! Am si eu o proplema si sper sa ma ajutati.Ma numesc Aliona, am 42 ani si sunt din Moldova.
In timpul nasterii am fost traumata, capatind o luxatie de sold de dreapta. Am avut o interventie chirurgicala nereusita la 11 ani, in urma careia am ramas cu soldul drept anchilozat, (capul femural este sudat putin mai sus de cotil), iar cotilul este atrofiat, piciorul devenind mai scurt aprox cu 7 cm. Va Rog mult sa-mi spuneti daca este posibila endoprotezarea soldului si daca da, ce fel de proteza imi puteti recomanda. V-as ruga sa-mi acordati datele D-voastra de contact (email, skype).
Sincer doresc o alta calitate a vietii, sunt o femeie activa, sofez, serviciul meu nu necisita efort fizic.
Va multumesc anticipat, si astept cu nerabdare raspundul D-voastra.
1 comentarii
0
04-11-2011, ora 00:00
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Interventia chirurgicala de entoprotezare este oricand posibila si va transforma, intr-adevar, dintr-un infirm intr-un om cvasi-normal.
Nu trebuie sa neglijati insa si complicatiile, deloc neglijabile, ale endoprotezarii.
Fiecare centru de ortopedie are preferintele proprii pentru anumite proteze. Cum eu nu ma ocup de sold (si doar de ante-picior), nu va pot recomanda o proteza sau alta.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.