Căzătură cu hematom sub rotulă, mai precis tibia şi fibulă afectate

03-08-2015
Andreea1989B
Nu este medic/terapeut
Andreea1989B
Buna ziua!sambata spre duminica am avut un mic accident casnic, sa-l numesc aşa...am căzut direct pe cântul unei scări de de bloc direct sub rotulă m am lovit.pe moment n am avut nimic, iar peste câteva ore mi s a umflat foarte tare şi sunt foarte vânătă.pe zi ce trece mi s a umflat din ce în ce mai tare şi am dureri când fac efort(mers pe jos, lăsarea greutăţii pe el).Mi-a recomandat o asistenţă medicală să iau ibuprofen antiinflamator, dar dureri şi umflătură persista.Daca ma ajutaţi cu un sfat sau o părere ce as putea să fac să mi treacă, v-as fi recunoscătoare.Multumesc anticipat.
3 comentarii
0
03-08-2015, ora 20:42
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
La ora actuala cel mai important este diagnosticul, care necesita examinare clinica directa la ortoped.
Chiar daca este un hematom, chiar daca este o leziune osoasa, tendinoasa, ligamentara sau cartilaginoasa, se impune o ingrijire specializata.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
03-08-2015, ora 20:44
Andreea1989B
Nu este medic/terapeut
Andreea1989B
Va multumesc mult!maine voi merge la un ortoped, mai ales ca am durerile foarte acute.va voi ţine la curent!va Multumesc mult!
0
04-08-2015, ora 17:49
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
OK.
Asteptam rezultatul examinarii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul