Cum scap de HPV

14-09-2011
optimus608
Nu este medic/terapeut
optimus608
Buna!

Ma confrunt cu virusul Papiloma Uman (HPV)... adica am negi pe suprafata penisului. Arata asa:
http://postimage.org/image/k136zkkk

Ce tratament imi recomandati la acest tip de neg?

Multumesc.
4 comentarii
0
14-09-2011, ora 17:28
gribincea
Nu este medic/terapeut
gribincea
buna ziua ma numesc claudia am un bebe de 2 luni si e racit ai curge nasucu si are mucozitati galben spre verzui ai pun apa de mare an nasuc si al aspir cu batista bebelusului si anca nu ia trecut are 7 zile de cand e racit ce pot face va multumesc
0
14-09-2011, ora 21:48
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Trebuie sa mergi la medicul dermato-venerolog, poate o sa-i cauterizeze, sau nu e nevoie si ti se va aplica un tratament, depinde ce va decide medicul..nu mai sta asa, si mai ales sa ai contacte sexuale, pt ca il poti transmite si la alte persoane..nu se dau tratamente pe forum..
0
14-09-2011, ora 21:50
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Trebuie sa mergeti la medicul dv pediatru cat mai repede, nu e de joaca sa stati asa, aici nu se pot da tratamente, mai ales ca e vb de un copil atat de mic, trebuie sa mergeti la medic pt un tratament corect..
0
29-09-2011, ora 09:29
tina86
Nu este medic/terapeut
tina86
Optimus, aceasta boala poate da cancer de col uterin deci anunta-ti partenera. La barbati nu e atat de grava dar trebuie sa mergi la un doctor cat poti de repede si iti va prescrie o crema probabil(depinde si de cand o ai).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.