Cum sa scap de candida ce ami apare frecvent ? | Forumul Medical ROmedic

Cum sa scap de candida ce ami apare frecvent ?

09-05-2014
asmedeea
Nu este medic/terapeut
asmedeea
Am mereu aceeasi problema genitala, am 34 ani si frecvent mi se repeta aparitia simptomelor de mancarime, usturime si roseata in regiunea organelor genitale externe dupa terminarea ciclului menstrual.Dar, problema mai este legata si de partenerul meu stabil care dupa terminarea fiecarui tratament pe care al urmez de obicei cu cervugid ovule si unguent local nidoflor, si incep sa ma simt bine, el vrea sa avem contact sexual normal dar neprotejat, pentru ca lui nu-i plac prezervativele, si dupa acest contact la interval de 2 zile ma trezesc iar cu mancarimi si usturimi, de care sunt sigura ca el mi le transmite la loc, si MAM SATURAT DEJA DE ATATEA TRATAMENTE FARA ROST, MAI ALES CA EL NU TINE TRATAMENT CA ZICE CA NU ARE SIMPTOME, SI EU SUFAR DE FIECARE DATA, nu pot sa am o viata sexuala normala pentru ca ami tot reapar problemele astea, Rog un doctor sa-mi spuna ce sa fac cu partenerul meu ce sa ia sa nu mai imi transmita mie inapoi candida asta, si ce sa iau si eu sa nu mai fac asa frecvent simptomele astea, Am fost la medici, dar pentru el nu mia dat mare lucru numai flucovim.atat.VREAU AJUTOR.MULTUMESC.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: