Cum sa-mi administrez tinctura de rostopasca?

03-01-2010
mares.anca
Nu este medic/terapeut
mares.anca
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum pot lua intern tinctura de rostopasca? am o formatiune la ovarul stang-uter, de 3.5 cm. Doresc sa iau tinc. de rostopasca pt. efectul sau antitumoral, vreau sa o iau singura, monoterapie, ca sa o cunosc, si ca sa ma tratez.
Se ia inainte, sau dupa masa, cam cat, ce perioada? apoi imi voi reface ecografia. As dori si cu ceva explicatii - nu ca as intelege f. mult, dar daca se poate.
Va multumesc, as dori repede un raspuns...
5 comentarii
0
04-01-2010, ora 11:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Rostopeasca este toxica si nu este de recomandat pentru a fi luata oral.
Pentru probelemele pe care le aveti consultati mai degrab un medic homeopat cu experiente, homeopatia va poate ajuta eficient.
0
05-01-2010, ora 02:34
mares.anca
Nu este medic/terapeut
mares.anca
Scarface, multumesc mult pt. sfatul prompt, voi merge la un medic homeopat.

Poti sa-mi spui ce se poate face in cazul unei hipertiroidite autoimune cu ATPO de 160 UI/ml? (valoarea maxim admisa 34)
Este boala de colagen, se pare ca e la inceput, se poate trata?
Numai bine, un an nou bun!
0
06-01-2010, ora 22:46
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In homeopatie exista remedii pt. absolut orice afectiune, indiferent de numele ei din cauza ca nu se trateaza boala in sine ci persoana in sine. Vindecarea insa depinde de alegerea remediilor potrivite de catre medic cat si de forta de vindecare a pacientului, caci remediile nu vindeca ci sunt ca o cheie de activare a procesului de autovindecare. Ca in cazul oricarei alte boli si in boala numita de dvoastra se face acelasi lucru: se iau anumite remedii homeopate prescrise de medic.
0
06-01-2010, ora 22:53
mares.anca
Nu este medic/terapeut
mares.anca
Din nou, multumesc pt. sfat.
Auzisem ca aceasta afectiune este f. grava, ireversibila. dar ai insuflat curaj.
numai bine iti doresc
0
06-01-2010, ora 23:41
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ceea ce pentru medici este imposibil este pentru suflet foarte posibil atunci cand este intarit corespunzator.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: tinctura de rostopasca