Cum pot scapa de migrene?

13-03-2013
Miclaus Daiana
Nu este medic/terapeut
Miclaus Daiana
Buna ziua !
De 11 ani am dureri groaznice de cap...care ma tin chiar si 2-3 zile, ori cateva ore, imi porvoaca si greata, ameteli uneori, nu suport sa fie lumina aprinsa atunci cand ma doare si iau extrem de multe pastile pentru aceste dureri. Tin sa mentionez ca am abia 17 ani si cred ca stomacul meu este deja praf...la cate pastile am luat de-alungul acestor ani. Am fost la zeci de medici : pentru orice particica din corp..am facut control la ochi, nas nu s-a gasit nimic am facut si encefalograma..si la fel nimic! Toti imi spun ca sunt migrene care nu-mi vor trece toata viata! Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac ca nu mai suport si m-am saturat pana peste cap. Chiar nu exista niciun remediu? Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
13-03-2013, ora 20:52
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
de aceste migrene sufar si eu, si chiar mi-am facut un control mai amanuntit, ma refer la rmn, unde am crezut stiind ca e cel mai sigur, ca voi afla si cauza durerilor de cap, dar am aflat cu stupoare ca sunt sanatoasa si nu am nimik la cap sau coloana.si pe mine ma doare in special cand ploua, cand e frig, la curent, daca ma spal pe cap des.durerea imi da stari de slabiciune, ameteala si ma tine si 4zile sau daca am noroc o tratez cu ketonal forte e sg care isi face efectul.tot de la 17ani sufar si eud e aceste dureri si le-am tratata cu fel de feld e medicam si la fel, am ajuns si eu la concluzia ca sufae de migrene si treb sa ma obisnuiesc cu ele.trebuie sa cauti cauza lo.cum am spus eu am gasit cauza lor in 7ani de zile, si acum ma feresc de ceea ce imi poate provoca rau si le am mai rare acum, rar ma refer ca o data pe sapt, nu zilnic.sanatate
0
14-03-2013, ora 14:29
Miclaus Daiana
Nu este medic/terapeut
Miclaus Daiana
Eu am de la 11 ani, acum am 17...si chiar nu-mi dau seama cand ma doare sau cand nu...ma apuca asa din senin. Cateodata ma trezesc si dimineata pur si simplu cu dureri. Singura chestie pe care o stiu clar este ca atunci cand sunt pe stop ma doare categoric si ma tine in toate zilele de ciclu. am luat toate felurile de pastile si acum iau combinat caffetin cu saridon si ma mai lasa uneori, doar UNEORI ! :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.