Culoare urina, voma, diareea | Forumul Medical ROmedic

Culoare urina, voma, diareea

29-10-2012
aliyn
Nu este medic/terapeut
aliyn
Acum 2 zile m-am trezit dimineata cu o stare oarecum ciudata si am inceput sa vomit, am avut si diaree dar una usoara, adica vorba aia 'nu ca apa'. Am vomitat o zii intreaga. Orice beam dadeam afara. Am luat metroclopramid si am scapat dar am facut si febra intre timp. In timpul acesta am baut cred doar vreo jumatate de litru de lichide. Am inceput sa iau algocalmin si paracetamol, iar astazi de la medicul de familie Eurespal pt o mica infectie in gat.

Astazi cand am mers de dimineata la WC culoarea urinei era de un brun roscat, Problema a persistat pe parcursul intregii zile. Am fost de doar 2 ori sa urinez astazi, iar cantitatea de urina nu a fost prea mare.

Culoarea scaunului e normala, dar a urinei nu prea...

Deci ce as putea sa am? :|... nu ma speriati prea tare.
5 comentarii
0
30-10-2012, ora 14:20
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Eurespal e pt tuse seaca. Mergeti si faceti un sumar de urina
0
07-12-2012, ora 11:38
maryamihaela
Nu este medic/terapeut
maryamihaela
mama mea are o rana pe colon care trebuie operata.si paralel tine un tratament cu hepaid, coenzima Q10, mai multe pentru ca are ceva si cu ficatul cred, nu stiu sigur k nu prea spune!de ceva timp am auzit k urina ei are o culoare mai inchisa, spre roscat.este posibil sa fie de la tratament?sau sa se fi agravat rana pe colon?imi este foarte frica sa nu pateasca ceva...va rog sa ma ajutati cu un raspuns!va multumesc!
0
27-06-2013, ora 16:11
maryamihaela
Nu este medic/terapeut
maryamihaela
deci, cine ma ajuta cu un raspuns???
0
01-09-2013, ora 17:57
borceagigi
Nu este medic/terapeut
borceagigi
Timp de 24 de ore culoarea urinei a fost brun inchis, de doua ori si cu cheaguri de singe. La fel de brusc cum a aparut, a si disparut. Au trecut 14 zile si nu sa mai repetat. Ce ar putea fi _
0
29-11-2013, ora 16:18
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
MIE mi sa spus de catre medic ca in functie de culoarea urinei stim daca functioneaza corect rinichii.
Pe parcursul zilei urina trebuie sa se limpezeasca dar asta necesita sa consumi apa nu sucuri, si o sa vezi ca de la urinat la urinat culoarea mai paleste si se limpezeste ( mergi la baie nu te tii toata ziua).
DIMINEATA urina este mai galbuie ca se elimina toate toxinele de peste noapte.
Daca urina nu se limpezeste 2 sau trei zile inseamna ca rinichii nu functioneaza corect si este bine sa mergi la medic.
Sper sa -mi raspundeti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea acută
  • Diareea bebeluÈ™ului
  • InfecÈ›iile de tract urinar reapar din cauza excesului de antibiotice
  • Un simplu simplu obicei ar putea ajuta la evitarea infecÈ›iilor urinare
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Ce indicii ne oferă culoarea urinei
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  •