Crize necontrolate!

22-07-2009
Ellutzzza
Nu este medic/terapeut
Ellutzzza
Buna. Numele meu este Mihaela am 17 ani.. de un an de zile am severe dureri de cap si am momente in care nu ma mai pot controla adica am caderi nervoase cu urlete in care nimeni nu ma controleaza si dupa fiecare astfel de criza am stari de voma si transpir...va rog sa'mi dati un sfat!!credeti ca ar trebui sa merg la un psihiatru sau ceva de genu?
4 comentarii
0
22-07-2009, ora 15:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Iti recomand cu caldura o consultatie la un medic homeopat cu experiente. Psihiatrul nu poate sa-ti vindece sufletul - adic corpul energetic - in care a aparut aceasta boala si cu atat mai putin medicamentele chimice.
Insa orice homepat este si un psiholog in aceleasi timp. Trebuie sa inlaturi insa si cauzele pt. care apar aceste dureri de cap, cauze care cu siguranta sunt sustinute si de alimentatie gresitam, de anumite toxine (cafea, ede ex.) sau de excese sexuale.
Exista un remediu homoepat care se potriveste destul de bine simptomelor tale, caci sunst destul de rare, dar pe care trebuie sa ti-l dea medicul homeopat. Ai incredere in ceea ce iti spun !
0
22-07-2009, ora 15:26
Ellutzzza
Nu este medic/terapeut
Ellutzzza
iti multumesc pentru raspuns si pentru sfat!.
0
18-05-2010, ora 09:50
dog4life4
Nu este medic/terapeut
dog4life4
dute in primul rand la neurolog, elimina posibilitatea unei tumori/chist arahnoidian..fa un RMN
0
30-06-2010, ora 22:50
SILVIA ANTON
Nu este medic/terapeut
SILVIA ANTON
mihaela te rog sa ii spui mamei tale sa mergi la un neurolog si sa iti faci un RMN. si cauta la neurologie CHIST DE GLANDA PINEALA poti citi acolo cazuri care seamana cu simtomele tale, si eu am fetita cu aceasta problema.nu neglija SANATATE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uleiul de pește ar putea ajuta la scăderea frecvenței crizelor de epilepsie
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Muzica reduce activitatea epileptică
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Top 10 aplicații de smartphone pentru epilepsie
  • Un grup de celule din hipocamp asociate cu comoțiile și pierderile de memorie
  • O nouă terapie pentru managementul crizelor convulsive?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  •