Cresterea parului-solutie

07-02-2011
daida
Nu este medic/terapeut
daida
In urma unui accident, am suferit pe pielea scalpului arsuri de grd.I-II, cu ulei incins.In urma acestuia, parul meu a suferit o raritate destul de mare, ma intereseaza un tratament care sa-mi dea rezultate bune.Pana in acest moment pe parcursul a 5 ani am tot urmat nenumarate tratamente cosmetice, naturiste, care nu mi-au dat rezultate.Singurul tratament care mi-a dat un rezultat cat de cat satisfacator a fost folosirea cu hair glow2% dimineata, vitamina A+D2, magneziu forte cu B6, zinkit, coenzima Q10, vitamina E si o fiola de Foltene in fiecare seara.Acesta a fost urmat timp de 3 luni, dupa care am inceput (tot timp de 3 luni)cu revalid, zinkit, magneziu, hair glow si foltene, o fiola la 2 zile.Si ultimele 3 luni am folosit oenobiol pt par, foltene si hair glow.Nu sunt foarte multumita de rezultat si vreau sa sper ca pot face mult mai mult pt a avea un par mai des, diagnosticul meu este de alopacie difuza androgenetica.Ma intereseaza cat de eficient este tratamentul cu fiole Crescina, oare o sa am rezultate mai bune in comparatie cu tratamentele pe care le-am urmat?
Cu deosebita stima, Daida!
1 comentarii
0
07-02-2011, ora 19:22
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Folositi, cu toata increderea, solitia de la Ducray, numita ANASTIM, 1fiola de 3/sapt., timp de minim 6 luni si spalati-va cu Sampon Alpecine cu cafeina.Va da cu siguranta, rezultate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Legătură între sistemul imunitar și creșterea părului
  • O nouă moleculă poate stimula puternic creșterea părului, conform unui studiu recent
  •