Cred ca sunt pe post de cobai

10-11-2007
ketica
Nu este medic/terapeut
ketica
In urma a doua examene ecograf (doi medici- chirurg si urolog) s-a constatat ca am un calcul pe rinichiul drept de 0, 8 cm, dupa tomografie am fost diagnosticata cu adenom suprarenal iar azi.nici una din cele doua ci."chist de 0, 5 cm delimitat de o capsula fina localizat in lobul hepatic stang"in urma RMN abdominal. DECI??????Mai cheltui cateva milioane la alti medici?Mentionez ca sunt printre cei mai buni medici si radiologi(profesori universitari) din Timisoara si foarte bune aparate.
2 comentarii
0
10-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Va sfatuiesc sa faceti un RMN la spitalul militar Bucuresti unde nu veti cheltui "cateva milioane" si in schimb veti gasi adevarati profesionisti si aparatura de performanta.
0
18-12-2007, ora 00:00
Dr.Cristi
Identitate neconfirmată
Dr.Cristi
din cate spuneti dumneavoastra, eu consider ca le aveti pe toate 3. un calcul renal de 8 mm nu este extraordinar de mare, cu un adenom suprarenal puteti sa mai traiti mult si bine, iar chistul hepatic poate sa fie o descoperire pur intamplatoare, si de care banuiesc ca nu stiati, si probabil ca nici nu va deranjeaza deloc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici