Crapaturi vaginale

02-01-2016
roxana10
Nu este medic/terapeut
roxana10
Buna ziua. Am 25 de ani si deja cred ca este mai mult de jumatate de an cand dupa fiecare contact sexual pe care il am imi apar aceste fisuri/crapaturi vaginale care ustura foarte tare. Astept cateva zile sa treaca (cu Nidoflor) si dupa ce am iar contact sexual, reapar. Ma puteti ajuta cu un sfat? Din ce cauza? Ce as putea face ? Am facut teste de secretie acum 2 luni si mi-a iesit Candida, am urmat tratamentul recomendat cu Canesten ovule+crema dar se pare ca nu a dat niciun rezultat. Am mai avut aceasta problema si atunci la testele de secretie nu a iesit nimic, au iesit ok toate. Mentionez ca nu am alte probleme, scurgeri, mancarimi sau alte semne. Este vorba doar despre aceste fisuri care sunt foarte deranjante si imi influenteaza negativ viata sexuala. Multumesc anticipat si sper sa primesc o sugestie, un sfat!
1 comentarii
0
23-03-2016, ora 23:52
Cye
Nu este medic/terapeut
Cye
Bună! Și eu ma confrunt cu aceeasi problema și nu știu ce sa fac.. Am fost la medic și mi a dat tratament pentru candida care s a tratat și pt fisuri nidoflor dar tot persista.. Tu ai reușit sa rezolvi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.