Crapaturi pe capul penisului

10-04-2008
bonez
Nu este medic/terapeut
bonez
Buna ziua am 16 ani si de vreo 2 sapt mi-au aparut crapaturi k un fel de iritatie pe capul penisului...si nu stiu ce poate fii...precizez k nu am avut contact sexual cu o fata...n-am simptome.cineva mi-a zis ca poate e de la masturbare...??as dori sa stiu ce pot sa am si un tratament pe care sa-l urmez. Ms anticipat
10 comentarii
0
10-04-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplica 2-3 zile Advantan unguent de 2 ori pe zi, dimineata si seara, in strat subtire si masand pana intra in piele. Daca nu cedeaza apeleaza la un consult dermatologic.
0
04-06-2009, ora 17:08
alexalexb
Nu este medic/terapeut
alexalexb
doctore zimi si mie terog si io ma la fel crapaturi pe capul penisului da numa cand imi este culcata? dc ce trebe sa fac spunemi terog ?
0
07-06-2009, ora 10:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Dac stii sa citesti precum scrii, imi dau seama de ce nu ai inteles ce am recomandat mai sus!
0
04-07-2009, ora 13:10
barsy
Nu este medic/terapeut
barsy
Buna ziua! Domnu' doctor am o mare rugaminte la dumneavoastra va rog ajutati-ma. Deci. Eu am 17 ani si pana aseara CAPUL penisului meu nu era dezgolit. Era complet acoperit cu piele si nu puteam sa-l descopar deoarece pielea era stransa. Si aseara penisul meu era mort, capul era umedit si din greseala am tras cam tare pielea si am descoperit capul dar mam speriat si lam acoperit napoi. An venit in camera la mine si tremuram tot nu stiam ce sa fac si am zis sa mai incerc o data. Mi-am facut curaj si am tras inco o data si a mers. Am incercat a 3-a oara sa trag pielea de pe cap cand acesta este vesel si a merg si descoperit capul. Si acum varful pielii a ramas sub gatul capului. Si cand ating capul ma ustura si am o senzatie naspa. Ce asi putea sa fac ? Cand bag penisul in chilot capul ma ustura si pielea este sbarcita asa. Senazatia asta o sa dureze pana la primul act sexual sau pana o sa ma obisnuiesc cu aceasta situatie ? Va rog ajutati-ma ! Multumesc anticipat !!!
0
05-07-2009, ora 16:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mergeti de URGENTA la un urolog!
0
13-12-2010, ora 10:00
filizmiha
Nu este medic/terapeut
filizmiha
Buna ziua, sotului meu i-au aparut o roseata si crapaturi pe capul penisului dar si la mine la fel, eu am facut un tratament cu zanocin in timpul menstruatiei si dupa mia dat sa fac spalaturi cu betadine am pus 4 ml / 125 ml apa fiarta timp de 10, eu m-am gandit ca din cauza iodului de la betadine neam iritat, am incercat spalaturi cu ceai si bicarbonat si am masat usor cu crema cotrimazol, nu stiu daca e bine sau nu ce fac. Tratamentul a fost dar in urma unei pierderi de sarcina acum 6 luni.
0
15-12-2010, ora 19:15
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Inlocuiti Clotrimazolul cu Pimafucort.
0
04-05-2011, ora 09:50
andrei24, 24
Nu este medic/terapeut
andrei24, 24
buna ziua...am problema...nu se dezgoleste penisul de 2 zile ce pote fi...
contac sex..nu am avut.
0
20-05-2012, ora 16:32
edward112
Nu este medic/terapeut
edward112
Buna ziua.. am 15 ani.. si in urma cu 1 luna si jumatate am fost la o prostituata si mi-a facut sex oral.. nu mai pot sunt disperat !!! mi-a aparut pe capul penisului ca un fel de crapaturi.. ce poate sa fie ?.. am luat hiv ?!.. va rog ajutati-ma nu mai pot..nu mai dorm nici seara !!...rog ajutati-ma !!
0
21-06-2016, ora 01:44
teddybear
Nu este medic/terapeut
teddybear
salut am 16 ani si de ceva timp am pe capul penisului niste crapatrui si pielea foarte uscata atunci cand penisul este culcat si nush cum sa scap de ele ce imi recomandati sa fac ? va rog frumos sa ma ajutati !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •